Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Nowy autobus szkolny - zdjęcieWydaje się, że dowóz dzieci do szkół jest dość karkołomnym przedsięwzięciem logistycznym. Niemniej jednak samorząd gminy "odrobił pracę domową". Uczniowie jeszcze nie myśleli o powrocie do szkół, a samorząd już przygotowywał się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Gmina Szumowo w wyniku rozstrzygnięcia zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zakupiła fabrycznie nowy autobus marki Mercedes, który posłuży do dowozu uczniów do szkoły podstawowej i gimnazjum w Szumowie.  Autobus został wyposażony w systemy bezpieczeństwa: ABS, ASR, EBV, w elektroniczny układ stabilizacji jazdy ESP, w klimatyzację wielostrefową a także w nawigację. Ilość miejsc siedzących (kierowca + pasażerowie) 23 osoby (1+22).
Teraz sprawność transportu zdecydowanie się poprawiła, a uczniowie będą mogli bardziej bezpiecznie docierać do szkoły i wracać do domu. Nowy pojazd już ruszył w trasę od 1 września tego roku. Obecnie gmina dysponuje dwoma własnymi autobusami szkolnymi.
Wartość nowego autobusu wyniosła 242 986,50 zł brutto.