Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Zdjęcie obrazu z wystawy Pani Barbary Korytkowskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie.Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie zaprasza na wernisaż wystawy prac Pani Barbary Korytkowskiej, który odbędzie się w najbliższy piątek, 22 września o godz. 18.00.

 

 

 

 

 

 

Ekspozycję tworzą dekoracyjne tkaniny, wykonane z naturalnych tworzyw: wełny, skóry, konopnych sznurów i surówki. Większość tkanin ukazuje piękno polskiego krajobrazu, ale są wśród nich również prace abstrakcyjne, będące wynikiem niezwykłej wyobraźni twórczej artystki.

Pani Barbara Korytkowska jest od kilku lat mieszkanką Szumowa. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła ok. 40 lat temu. Jest to jej hobby i wielka pasja. Tworzy głównie dekoracyjne tkaniny, obrazy ze skóry, ale wśród jej prac znajdują się również akwarele, pastele i obrazy olejne. W ciągu całej twórczości, począwszy od pierwszej wystawy w 1976 r. jej prace można było podziwiać na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca września 2017 r. w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie.

Wystawa jest jednym z działań projektu „Kobiece światoprzestrzenie” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i „Koło Dobrej Pani Domu”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie” X  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na Bagna”.