Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Wernisaż z wystawy pt. "Tkaniny" odbytej 22.09.2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury.Wernisaż wystawy pt. „Tkaniny” autorstwa Pani Barbary Korytkowskiej odbył się w piątek, 22 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W otwarciu wystawy uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców gminy Szumowo i okolic.

 

Na wystawie znalazły się 24 obrazy – tkaniny dekoracyjne i gobeliny, wykonane z naturalnych tworzyw: wełny, skóry, konopnych sznurów i surówki. Większość tkanin ukazuje piękno polskich krajobrazów, ale są wśród nich również prace abstrakcyjne, będące wynikiem niezwykłej wyobraźni twórczej artystki. Wszystkie prace skłaniają do zadumy, zwracają uwagę odbiorcy na „bogatą paletę barw” przyrody.

Autorka od kilku lat jest mieszkanką Szumowa. Jak mówi, swoją pracę ze sztuką traktuje jak hobby, „odskocznię od szarego dnia”. Tworzy w wolnych chwilach, inspirując się otaczającą przyrodą, pięknem polskiego krajobrazu. Jej dorobek artystyczny, jak na hobbistę, jest dosyć duży. W ciągu ok. 40 -letniej twórczości, począwszy od pierwszej wystawy w 1976 r. jej prace można było podziwiać na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wystawę poprzedziły pokazowe warsztaty tkackie, podczas których pani Barbara próbowała zarazić swoją pasją mieszkanki Szumowa. Przy kawie i ciastku pokazała cząstkę swoich umiejętności, opowiedziała o swojej pracy twórczej, o technikach tkania i materiałach, które wykorzystuje w swojej pracy.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „Kobiece światoprzestrzenie” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i szumowskie „Koło dobrej Pani Domu” ” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie” X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na Bagna”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.