Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Matka maleńkiego dziecka wzbudza podobne wzruszenia jak matka staruszka, której dzieci już dorosły. Od dziecka uczymy się szacunku dla naszych matek, a miłość, która nas z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas natura. 26 maja, niemalże każdy z nas z bukietem kwiatów, drobnym upominkiem czy laurką zmierza do swojej mamy, by w tym szczególnym dniu okazać jej swą miłość, wdzięczność i szacunek.

W Gminnym Ośrodku Kultury uroczystość z okazji tego podniosłego święta odbyła się 29 maja o godz. 18.00. Zostały na nią zaproszone mamy dzieci aktywnie uczestniczących w całorocznym życiu naszej placówki. Wśród przybyłych gości nie mogło zabraknąć też przedstawicielek naszych władz gminnych, które oprócz piastowania ważnych dla naszej gminy stanowisk, są również mamami. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Skarbnik Gminy pani Halina Dmochowska oraz Główna Księgowa GOK pani Jolanta Baczewska.

 

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez zespół wokalno-recytatorski pod kierunkiem Dyrektor GOK Mirosławy Gwardiak i pani Anny Komor. Na scenie zaprezentowały się też zespoły taneczne działające przy GOK pod kierunkiem pani Doroty Kurpiewskiej. Utrzymana w podniosłym tonie akademia była wyrazem wdzięczności za trud macierzyństwa. Mali artyści podczas recytacji wierszy i śpiewu piosenek z dziecięcą wrażliwością i niekłamaną prostotą dokonali apoteozy macierzyństwa, co spowodowało, że w oku niejednej mamy pojawiła się łza wzruszenia. Występ zakończyło tradycyjne „Sto lat”. Każda mama otrzymała też piękną czerwona różę, która w tym dniu jak w żadnym innym jest symbolem bezwarunkowej miłości, wdzięczności i przywiązania, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku.

To niezwykłe, obchodzone co roku w maju święto uświadamia nam, komu powinniśmy być wdzięczni za to, że jesteśmy. Nie ma na świecie chyba nikogo, kto by podobnie jak nasze mamy przeżywał codzienne obawy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, troszczył się o naszą przyszłość, a dzień 26 maja jest doskonałą okazją to tego, by im za to w szczególny sposób podziękować.