ORKIESTRA DĘTA OSP SZUMOWO I ZESPÓŁ MAŻORETEK WYSTAPIŁY W SZEPIETOWIE.

W dniu 1 czerwca 2013 r. nasza orkiestra dęta wraz z zespołem mażoretek „Arabeska” Gminnego Ośrodka Kultury wzięła udział w V Przeglądzie Orkiestr Dętych w Szepietowie obok orkiestr z Ciechanowca, Czyżewa, Bociek i miejscowej z Szepietowa. Imprezę rozpoczął przemarsz wszystkich zaproszonych orkiestr ulicami Szepietowa przy dźwiękach muzyki marszowej prezentowanej kolejno przez każdy z zespołów.

Niewątpliwie efektownie prezentowały się podczas parady zespoły mażoretek maszerujące w pięknych strojach na czele orkiestr. Drugi etap imprezy to koncerty zespołów na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie. Podczas krótkiego, bo tylko 20 minutowego czasu przeznaczonego na prezentację, można było usłyszeć szereg znanych i lubianych utworów muzyki rozrywkowej. Nasza orkiestra pod batutą kapelmistrza Krzysztofa Witkowskiego zaprezentowała 6 utworów m.in. marsze „Europa”, „Orkiestry dęte” i „Benton Hall” oraz „Heal the world” M.Jacksona, „Y.M.C.A” i „Sambę for band”. Podczas czterech z tych utworów orkiestrze towarzyszył z bogatymi układami choreograficznymi zespół mażoretek prowadzony przez panią Aleksandrę Jakubczyk – Bajorek.

Udział w imprezie stworzył możliwość zaprezentowania chociaż w niewielkiej części dorobku artystycznego naszej gminy, ale był też doskonałą próbą generalną przed następną imprezą – XI Festynem Kultury Polskiej „Znad Issy” na Litwie, w której orkiestra wraz z mażoretkami weźmie udział już 7 – 9 czerwca.

 

Galleria