W dniu 25 marca 2014 r. 16 pań z terenu gminy Szumowo zakończyło szkolenie w zawodzie cukiernik, realizowane w ramach projektu „Szkolenia – drogą po nowy zawód” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie we współpracy z firmą „Aplikon”. Program szkolenia to 40 godz. zajęć teoretycznych, podczas których panie uczestniczyły w Grupowych Warsztatach Rynku Pracy, skorzystały z indywidualnych porad doradcy zawodowego oraz zapoznały się z zasadami dobrych praktyk produkcyjnych i higienicznych. Pozostałe 114 godz. to zajęcia praktyczne, w czasie których panie poznały warsztat pracy cukiernika, surowce cukiernicze, rodzaje ciast i deserów oraz techniki ich wyrabiania. Efektem każdego dnia szkolenia były wspaniałe słodkie wypieki, wymyślne desery czy zachwycające oko swoim wyglądem i kolorystyką torty, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że profesjonalny cukiernik to nie tylko znakomity rzemieślnik, ale także swoistego rodzaju artysta, który dzięki swym umiejętnościom tworzy „dzieła” potrafiące zaspokoić niemalże wszystkie nasze zmysły.

 

W ostatnim dniu zajęć, podczas uroczystego zakończenia, panie otrzymały z rąk pracownika firmy „Aplikon” certyfikaty ukończenia szkolenia oraz pamiątkowe upominki, w postaci książek kucharskich. Nie obyło się też bez wspólnej degustacji przygotowanych przez panie słodkich przekąsek i wypieków.

Mamy nadzieję, że oprócz zdobycia cennych i przydatnych umiejętności szkolenie to było miłym doświadczeniem, dostarczyło paniom wielu przyjemnych doznań, pozwoliło spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze.

Galeria obrazów