We wtorek 27 stycznia 2015 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie niezwykły, bo pierwszy publiczny koncert dzieci uczęszczających na zajęcia z zakresu gry na gitarze i pianinie. Dla większości z nich była to pierwsza okazja do zaprezentowania umiejętności nabytych w trakcie trwających od października 2014 r. lekcji. Nic więc dziwnego, że mimo wielu godzin ćwiczeń, każdemu występowi towarzyszyła trema i niepewność, tym większa, że na widowni zasiadali ich najbliżsi, którzy licznie przybyli, by dodać otuchy młodym artystom. Dlatego też każdy z występów nagradzany był gromkimi brawami.

Wśród utworów prezentowanych przez młodych wykonawców znalazły się piękne polskie kolędy i znane walce, a najmłodszy, bo zaledwie 6-letni pianista wykonał niemalże po mistrzowsku z dedykacją dla wszystkich zgromadzonych „Sto lat”.

Koncert wspomagał swoim akompaniamentem pan Maciej Maksymiuk, prowadzący zajęcia w GOK ,nauczyciel gry na gitarze i pianinie.

Nauka gry na instrumentach jest jedną z form edukacji muzycznej jaką GOK w Szumowie proponuje dzieciom i młodzieży ze swojej gminy.

Dla uzdolnionych młodych ludzi jest to szansa na rozwinięcie swoich predyspozycji muzycznych, nauczenie się gry na wymarzonym instrumencie, możliwość przeżycia przygody i zdobycia pasji na całe życie, a dla rodziców źródło satysfakcji z pełnego wykorzystania możliwości swego dziecka.

Oprócz nauki gry na gitarze i pianinie w naszej placówce prowadzone są zajęcia z zakresu gry na instrumentach dętych. Kierując się zasadą, że „nie ma ludzi niemuzykalnych, są tylko nieodkryte talenty” każda z osób, która chce spróbować swoich sił w tej dziedzinie, ma możliwość skorzystać z bezpłatnych lekcji gry na klarnecie , trąbce, saksofonie czy instrumentach perkusyjnych.

Jeśli kochasz muzykę - zapraszamy do GOK w Szumowie na lekcje gry na instrumentach dętych w każdą niedzielę od 14.00 do 19.00, lekcje gry na gitarze i pianinie, w każdy wtorek od 15.00 do 21.00.