W dniu 31 stycznia 2015 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie organizowany co roku od wielu lat Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP Szumowo pod batutą kapelmistrza pana Krzysztofa Witkowskiego, któremu nieodłącznie towarzyszy prezentacja dorobku artystycznego zespołu mażoretek „Arabeska”pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubczyk – Bajorek.

Impreza ta ma dla członków orkiestry i zespołu tanecznego szczególne znaczenie. Po wielu godzinach przygotowań mogą oni zaprezentować swoje umiejętności przed bardzo wyjątkową publicznością: rodzicami , współmałżonkami oraz przedstawicielami władz samorządowych. Na tegorocznym koncercie mieliśmy zaszczyt gościć : Starostę Powiatu Zambrowskiego pana Roberta Rosiaka, Przewodniczącą Rady Gminy Szumowo panią Elżbietę Szymańską, Wójta Gminy Szumowo pana Jarosława Cukiermana, Skarbnika Gminy panią Halinę Dmochowską.

Tegoroczny repertuar to szereg znanych i lubianych standardów muzyki rozrywkowej, tanecznej i marszowej. W programie koncertu znalazły się m.in. takie utwory jak „Skrzydlate ręce” , „Słodko słodka”, „Kawałek do tańca”, „I Will Survive” czy „Heal The World”. Poza orkiestrą mogliśmy podziwiać też prezentujące z wielkim wdziękiem i gracją wspaniałe układy choreograficzne, dziewczęta z zespołu mażoretek „Arabeska” Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie, co niewątpliwie znacznie zwiększyło atrakcyjność występów.

Koncert Noworoczny to nie tylko możliwość do zaprezentowania się obu zespołów, ale też okazja do podziękowania tym wszystkim, których wsparcie i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju orkiestry. Wiele ciepłych słów padło więc pod adresem rodziców i dyrekcji GOK Szumowo. Przede wszystkim jednak uznanie i podziękowanie należy się członkom orkiestry i zespołu tanecznego, bo to dzięki ich wytężonej, systematyczne pracy, twórczej pasji, zamiłowaniu do muzyki, no i oczywiście niewątpliwemu talentowi mamy okazję uczestniczyć we wspaniałych wydarzeniach artystycznych w naszej gminie, co podkreślił w swoim wystąpieniu Starosta Zambrowski pan Robert Rosiak. Jego słowa będą na pewno ogromnym dopingiem i inspiracją zarówno dla członków orkiestry i zespołu tanecznego jak i dla opiekunów obydwu zespołów.

Po zakończonym koncercie wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez Wójta Gminy Szumowo pana Jarosława Cukiermana oraz do wspólnej zabawy przy muzyce zespołu „Silver”.

Zapraszamy do obejrzenia występu zespołu mażoretek „Arabeska”

 

Galeria