Przez dwie kolejne soboty, 14 i 21 marca 2015 r. panie z gminy Szumowo uczestniczyły w zainicjowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie warsztatach rękodzieła artystycznego ph. „Wiosenne inspiracje”.

Tym razem naszą ofertę skierowaliśmy do mieszkanek Pęchratki i Ostrożnego, jest to jednak dopiero początek bliskiej i bezpośredniej współpracy z sołectwami naszej gminy. W najbliższej przyszłości zamierzamy nie tylko rozszerzyć zasięg naszych działań na inne miejscowości, ale też wzbogacić ofertę o inne ciekawe formy.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy chcieliśmy zainspirować nasze panie do samodzielnego udekorowania mieszkań i świątecznych stołów, stąd pomysł na tematykę zajęć: ozdoby wielkanocne i kwiaty wiosenne.

Warsztaty w obydwu miejscowościach poprowadziła znana i ceniona w lokalnym środowisku twórczyni rękodzieła ludowego i artystycznego pani Jadwiga Przyborowska. Jej fachowy instruktaż, jasno i dostępnie sprecyzowane wskazówki zaowocowały powstaniem pięknych, różnobarwnych bukietów wiosennych kwiatów z bibuły i krepiny. Podczas drugiej części warsztatów panie poznały tajniki zdobienia przedmiotów metodą decoupage. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły jak zwykłe styropianowe jajko, przy zastosowaniu odpowiednich materiałów, farb, lakierów i elementów dekoracyjnych zmienia się w małe „dzieło sztuki”.

Patrząc na efekty zajęć jesteśmy pewni, że nie był to dla uczestniczek czas stracony, a wyniesione z warsztatów umiejętności i pomysły zaowocują powstaniem wielu oryginalnych ozdób świątecznych.


Galeria obrazów