Zdjęcie z festynuNiedzielne popołudnie, 7 czerwca 2015 r. upłynęło mieszkańcom Szumowa pod znakiem wspaniałej zabawy z mnóstwem atrakcji, wielu pozytywnych wrażeń i emocjonujących doznań. A to za sprawą "Festynu rodzinnego", imprezy plenerowej zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie.

Zamiarem organizatorów było zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, w gronie rodziny i znajomych. Znaczna część atrakcji skierowana była do dzieci, było więc mnóstwo gier i zabaw ruchowych wymagających sprawności fizycznej, wyzwalających kreatywność i pomysłowość uczestników, konkursów z nagrodami mobilizujących do rywalizacji, mnóstwo muzyki i tańca.

Motorem i siłą napędową całej imprezy byli animatorzy Studia Artystycznego "Anima" z Białegostoku, a ich barwne stroje zachęcały do zabawy nawet najmłodszych uczestników. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć popularnych "dmuchańców": mega zjeżdżalni "i ogromnego placu zabaw z mnóstwem niespodzianek, obleganych przez cały czas trwania imprezy. Amatorzy mocniejszych wrażeń mięli zaś do swojej dyspozycji eurobangee i strzelnicę zambrowskiej grupy Next Team.

Niecodzienną atrakcją, która przyciągnęła znaczną część mieszkańców, był około godzinny koncert miejscowej Orkiestry Dętej oraz występ zespołu mażoretek "Arabeska", działających przy GOK Szumowo. W prezentowanym repertuarze znalazły się znane i lubiane przeboje muzyki tanecznej, rozrywkowej i filmowej.
Mamy nadzieję iż taka forma promocji zachęci młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań i pasji muzycznych. Już we wrześniu będzie możliwość rozpoczęcia bezpłatnej nauki na wybranym instrumencie dętym pod kierunkiem kapelmistrza orkiestry. Planujemy też stworzenie zespołu mażoretek- juniorek, dlatego też zapraszamy chętne dziewczęta w wieku 9-12 lat na zajęcia taneczne.