"Żyj z pasją" to przesłanie i hasło przewodnie koncertu, który odbył się w miniony czwartek, 25 czerwca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. Koncert zakończył pierwszy rok nauki uczestników zajęć z zakresu nauki gry na gitarze i pianinie, pod kierunkiem instruktora Pana Maciej Maksymiuka. Młodzi adepci sztuki muzycznej już po raz drugi w tym roku mieli okazję zaprezentować nabyte podczas zajęć umiejętności przed publicznością. Pierwszy koncert ph. "Rosnę z muzyką" odbył się w styczniu , zaledwie po czterech miesiącach nauki. Na widowni, oprócz osób najbliższych naszych wykonawców, a więc rodziców, dziadków, rodzeństwa zasiedli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Szumowo p. Hanna Szabłowska, Skarbnik Gminy p. Halina Dmochowska, Główna księgowa GOK p. Jolanta Baczewska oraz Dyrektor GOK p. Mirosława Gwardiak.


Zebranych gości powitał p. Maciej Maksymiuk, pod kierunkiem którego młodzi muzycy szkolili się przez 9 m-cy, doskonaląc swój warsztat muzyczny. Efektem tej pracy oraz wielu godzin ćwiczeń w domu był wspaniały koncert. który dostarczył słuchaczom wiele pozytywnych emocji i muzycznych doznań. Każdy z uczniów zaprezentował się w utworze solowym oraz w duecie z panem Maćkiem. Największy jednak zachwyt wzbudziło wspólne wykonanie znanego, ponadczasowego hitu zespołu The Beatles "Yesterday", a gromkie brawa z całą pewnością wynagrodziły im godziny mozolnej pracy, przeżytą tremę i niepewność. Wszyscy też otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem uroczystości był poczęstunek ufundowany przez GOK .
Zajęcia muzyczne to tylko jeden z elementów edukacji artystycznej w GOK Szumowo. W poniedziałek, 22 czerwca zakończyły się również, trwające od października 2014 r. zajęcia plastyczne prowadzone przez artystę-plastyka p. Milenę Jankowską. Uwieńczeniem tych zajęć jest wystawa prac ph. "Mała zabawa, wielkie efekty", która można oglądać w GOK do 15 lipca. Mamy nadzieję, że zajęcia artystyczne proponowane przez naszą placówkę to dla młodych uczestników początek ich przygody ze sztuką, a ich małe pasje to dopiero początek drogi do spełnienia wielkich marzeń.
Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale też szereg nowych ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu ze strony naszej placówki. Już od 7 lipca, w każdy wtorek i czwartek czeka na dzieci i młodzież wiele atrakcji: wycieczki rowerowe, plenery malarskie, wyjazdy do kina i na basen, zajęcia artystyczne i sportowe, wieczory filmowe. Chcąc tez wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodego odbiorcy już niebawem zamierzamy doposażyć GOK w sprzęt multimedialny, co pozwoli zrealizować szereg nowych form i inicjatyw o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Jednym słowem: wakacje w GOK Szumowo - to mnóstwo świetnej zabawy. Zapraszamy!