zdjecie z zajęćWakacje osiągnęły półmetek, mamy już więc za sobą część atrakcji, które zaplanowaliśmy w naszej placówce dla dzieci spędzających ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Tegoroczna oferta GOK Szumowo to szereg działań stwarzających możliwość aktywnego wypoczynku dla dzieci w różnym wieku. Stałym punktem naszego wakacyjnego programu są odbywające się dwa razy w tygodniu zajęcia prowadzone przez instruktorów GOK, obejmujące gry i zabawy w sali i na świeżym powietrzu, konkursy i quizy, zajęcia artystyczne i sportowe.

W naszym wakacyjnym programie nie mogło jednak zabraknąć wyjazdów w ciekawe miejsca, które poprzez swoja formę łączą naukę i zabawę, budzą ciekawość świata, uwrażliwiają młodego człowieka na piękno i sztukę, no i co nie mniej ważne pozwalają spędzić ciekawie czas w gronie rówieśników. Film „ W głowie się nie mieści”, który obejrzeliśmy w kinie „Millenium” w Łomży zabrał dzieciaki w podróż do najniezwyklejszego miejsca na świecie – wnętrza ludzkiego umysłu, w świat wyobraźni i emocji. Niemałą atrakcją był też wyjazd do Muzeum Przyrody w Drozdowie, gdzie mogliśmy na nowo odkryć piękno naszej podlaskiej fauny i flory. Uczestnicy wycieczki wzięli też udział w terenowej lekcji muzealnej pn. „Zabawa w tropicieli”.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się też się propozycja GOK-u skierowana głównie do młodzieży gimnazjalnej, a mianowicie „ Noc poszukiwaczy skarbów”. Pierwszy punkt programu to warsztaty kulinarne i wspólna kolacja uczestników, po czym rozpoczęła się pełna emocji, wyzwań i przeróżnych nietypowych zadań całonocna zabawa, której celem było odnalezienie skarbu ukrytego w GOK-u. Nietypowa forma gry wyzwoliła u uczestników niebywałe pokłady pomysłowości i kreatywności, a różnorodność zadań zainspirowała do wykorzystania swoich talentów i zdolności. Realizując kolejne etapy gry uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii swojej gminy, imprez i wydarzeń kulturalnych GOK-u, popisać się swoimi talentami muzycznymi, tanecznymi i aktorskimi. O godzinie 3.00 nad ranem „smaczny skarb” został odnaleziony, jednak moc emocji nie pozwoliła nam zasnąć . Z całą pewnością możemy jednak stwierdzić, że była to super impreza i na pewno powtórzymy ją niebawem.

To dopiero półmetek wakacji i tylko część atrakcji zaproponowanych przez GOK w Szumowie. Na sierpień przygotowaliśmy szereg nowych propozycji. Przekonaj się, że z nami nie będziesz się nudziłI

Galeria zdjęć