zdjęcie wykonanej ręcznie ozdoby„Osobliwości pasją tworzone „ to wystawa rękodzieła ludowego i artystycznego twórców z gminy Szumowo, która można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. 

Prezentowane na wystawie eksponaty to małe dzieła sztuki wykonane z wielkim kunsztem artystycznym. Są to rzeczy niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, nietuzinkowe, wykonane różnymi technikami, a każda z nich zachwyca artyzmem, oryginalnością i starannością wykonania.

Ekspozycję tworzą barwne obrazy, misternie wykonane haftem krzyżykowym, piękne i kunsztownie wykonane szydełkowe serwety, bieżniki i obrusy, udziane na drutach włóczkowe ozdoby i ubrania dziecięce, obrazy malowane różnymi technikami, papieroplastyka i rzeźba.
Dyrektor GOK Szumowo składa serdeczne podziękowania twórcom, którzy udostępnili swoje prace na wystawę. Tegoroczna ekspozycja to prace mieszkanek Szumowa: Teresy Wojdylak, Jadwigi Modzelewskiej, Józefy Elceser, Barbary Smakosz, Anny Kurpiewskiej, Krystyny Gwardiak, Justyny Gwardiak, Agnieszki Żochowskiej, Martyny Polak oraz Elżbiety Radgowskiej ze Srebrnego Borku, Marty Jankowskiej i Mileny Jankowskiej z Głębocza, Haliny Gumowskiej z Radwan oraz Krzysztofa Libudy z Wyszomierza.
Zdajemy sobie sprawę, że zbierając eksponaty na tegoroczną wystawę nie dotarliśmy do wszystkich twórców i artystów, którymi może poszczycić się nasza gmina, dlatego planujemy kontynuację działań promujących „wielkie talenty naszej małej ojczyzny” poprzez organizację cyklicznych ekspozycji rękodzieła ludowego i artystycznego.

Wystawę można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie do dnia 15 września 2015r.