zdjęcie z uroczystości„Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa
od wszystkiego, co się tej nadziei
może sprzeciwiać.” JP II

„Cały dla rodziny, cały dla życia”

W piątek, dn. 16 października 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XV Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Wśród zaproszonych gości byli obecni: proboszcz Parafii Szumowo ks. kanonik dr Sławomir Grodecki oraz ksiądz wikary Tomasz Kurek.


Przesłanie uroczystości stanowiły słowa Ojca Świętego „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”.
Wszystkich zgromadzonych przywitała przewodnicząca Samorządu Szkolnego Natalia Weronika Walerzak. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy Ia gimnazjum, którzy zagrali na instrumentach dętych pieśń „Abba Ojcze”. Następnie uczniowie klasy Ib gimnazjum oraz klasy IVb zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas montażu słownego. Przypomnieli osobę Jana Pawła II i jego dzieła, ponownie ukazali szczególną wartość rodziny.
Następnie uczniowie kl V pięknie zatańczyli do utworu „Prośba o Ducha”. Występ wzbogaciła prezentacja multimedialna. Przypomniano w niej następcę św. Piotra jako wielkiego przyjaciela wszystkich rodzin, człowieka z wielkim sercem, który kochał ludzi, ale który nade wszystko kochał Boga. Na zakończenie chór naszej szkoły wykonał pieśń „Nie lękajcie się”.
Miłym akcentem kończącym apel było ogłoszenie wyników konkursu „Z różańcem w dłoni”. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Występ uczniów oraz prezentacja multimedialna wprowadziły wszystkich w klimat obchodzonego święta. Dzięki temu spotkaniu, choć przez chwilę nasz ukochany Papież był
z nami.

Dorota Trzeciak