zdjęcie z nauki pływania na basenie w ZambrowieJednym z priorytetowych zadań w Gminie Szumowo jest popularyzacja i rozwijanie sportu wśród dzieci i młodzieży.
Działania rozpoczęto od zorganizowania nauki pływania dla uczniów Szkół Podstawowych: w Szumowie, Srebrnej i Pęchratce Polskiej. Dwie grupy dzieci uczestniczą w co tygodniowych zajęciach na Pływalni Miejskiej DELFIN w Zambrowie pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora. Nauka trwa przez dwie godziny lekcyjne, po czym dzieci mają czas na zabawę na zjeżdżalni. Zajęcia cieszą się ogromną popularnością.

Dlatego Gmina Szumowo zamierza po feriach świątecznych zorganizować i sfinansować kursy dla kolejnych czterech grup uczniów. W sumie w roku szkolnym 2015/2016 z nauki pływania skorzysta 90 uczniów.
Młodzież i dorośli mogą poprawić sprawność fizyczną korzystając z siłowni. W sali gimnastycznej w Szumowie, w świetlicy w Srebrnej i Pęchratce Polskiej do dyspozycji mieszkańców gminy są siłownie wewnętrzne, natomiast w Szumowie przy Gminnym Przedszkolu i przy Gminnym Ośrodku Kultury zamontowane zostały siłownie zewnętrzne.
Dzieci, które chcą aktywnie spędzać wolny czas pod czujnym okiem instruktorów mogą zapisać się do sekcji piłki nożnej lub kolarskiej.
Zaktywizowany został udział uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w zawodach sportowych na różnych szczeblach, co przynosi wymierne efekty w postaci zajmowanych wysokich miejsc.
Panie z terenu gminy również zadbały o możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej organizując zajęcia aerobiku, które dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej w Szumowie prowadzi wykwalifikowana trenerka, także mieszkanka Gminy Szumowo.

 

Galeria