Image4Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła artystycznego w gminie Szumowo
Boże Narodzenie to wyjątkowy, nastrojowy czas. Za sprawą prostych dekoracji można sprawić, że święta będą magiczne, a dom stanie się przytulny i radosny.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie zorganizował cykl warsztatów rękodzieła artystycznego inspirowanych właśnie zbliżającymi się świętami.
Tym razem naszą ofertę skierowaliśmy do mieszkanek Srebrnej, gdzie warsztaty odbyły się 21 listopada, Paproci Dużej – 5 grudnia oraz seniorek z Szumowa, które spotkały się w GOK 4 grudnia. Ogółem w warsztatach wzięło udział ponad 40 osób. Nasza tegoroczna oferta dotyczyła tworzenia i ozdabiania ażurowych bombek. Dzięki fachowemu instruktażowi prowadzącej warsztaty pani Jadwigi Przyborowskiej, która w bardzo przystępny sposób zapoznała panie z techniką tworzenia tych jakże pięknych ozdób choinkowych, w czasie każdego ze spotkań powstało wiele małych arcydzieł, które z całą pewnością będą stanowiły oryginalny i wyjątkowy, bo wykonany własnoręcznie, element każdej świątecznych dekoracji.
Dyrektor GOK Szumowo serdecznie dziękuję za udostępnienie pomieszczeń szkoły i pomoc w zorganizowaniu warsztatów Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Srebrnej i Paproci Dużej.

 

Galeria