Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy okres nie tylko dla Polaków. Boże Narodzenie chętnie świętują również mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej. Każde z państw pielęgnuje swoje tradycje związane jego obchodami, które są bardzo różnorodne, a czasami nawet zaskakujące. Co roku uczniowie Zespołu Szkół w Szumowie mają okazję zapoznać się z nimi bliżej, biorąc udział w konkursie: TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

 

W tym roku uczniowie mieli za zadanie przygotować krótkie prezentacje wg następujących kryteriów: zaśpiewanie kolędy lub piosenki świątecznej w języku wylosowanego kraju, przygotowanie choinki z wykorzystaniem charakterystycznych dla danego kraju motywów oraz zaprezentowanie się w barwach narodowych wylosowanego państwa.
Prezentacje przygotowanych przez poszczególne klasy kolęd, choinek i strojów odbyły się w piątek 18-go grudnia. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: klasy IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I-III Gimnazjum. Nasi uczniowie jak zwykle starannie się do niego przygotowali. Pięknie wykonane kolędy i ozdoby wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych i długo trwających naradach wyłoniono zwycięzców. Oto oni:

Kategoria klas IV-VI SP

 

Klasa

Wychowawca

Prezentowany kraj

I miejsce

V

p. Grażyna Jastrząb

Niemcy

II miejsce

IVb

p. Ewa Czyżewska

Polska

III miejsce

IVa

p. Dorota Kurpiewska

Francja

 

Kategoria klas I-III Gimnazjum

 

Klasa

Wychowawca

Prezentowany kraj

I miejsce

Ic

p. Elżbieta Kotomska

Finlandia

II miejsce

Ia

p. Zbigniew Komor

Czechy

III miejsce

Ib

p. Lidia Radwańska

Hiszpania

 

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim życzymy Merry Christmas i Fröhliche Weihnachten!

Małgorzata Sówka
Magdalena Jasionek
Magdalena Staniaszek