zdjęcie z jasełek„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, 

która będzie udziałem całego narodu: 

dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, 

którym jest Mesjasz, Pan.” Łk 2,10-11

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Dzielimy się opłatkiem - symbolem pojednania. Cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej bliscy i drodzy, niż w zwykłe dni. 

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka pod hasłem „Miłosierdzie to droga, która łączy człowieka z Bogiem”. 

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego przywitała przybyłych gości: Proboszcza Parafii Szumowo ks. kanonika dr Sławomira Grodeckiego, księdza Tomasza Kurek oraz Skarbnika Gminy Szumowo panią Halinę Dmochowską.

Świąteczne przedstawienie przypomniało zgromadzonym scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka. W tym roku, poza tradycyjnymi postaciami, w jasełkach pojawił się Mały Książe
z powieści Antoina de Saint Exupery'ego. Młodzieniec przybył na Ziemię w poszukiwaniu przyjaciela. Całość spektaklu urozmaicona była kolędami i pastorałkami.
Swoje zdolności muzyczne zaprezentowali uczniowie: Alicja Bączyk zagrała na skrzypcach kolędę „Cicha noc”, Amelia Komor i Jakub Jasionek zaśpiewali w duecie pastorałkę „Maleńka przyszła miłość”, uczniowie gimnazjum zagrali na instrumentach dętych kolędę ,,Bóg się rodzi”, chór zaśpiewał „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”, a uczniowie klasy piątej wykonali taniec - „Nasze oczekiwanie”.

Ogromne zaangażowanie młodych wykonawców opłaciło się, gdyż całe przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia
w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Te spotkanie było również okazją do wręczenia nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu „Najpiękniejszy anioł bożonarodzeniowy”.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Katarzyna Kosobudzka, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Beata Konopka

Dorota Trzeciak

Urszula Krajewska

Galeria