zdjęcie z Dnia BabciDnia 22 stycznia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie gościli swoich dziadków na uroczystej akademii z okazji ich święta.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Ewa Piwońska, która serdecznie przywitała seniorów, rodziców, nauczycieli i dzieci oraz przekazała wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim długiego zdrowia i życia, aby jak najdłużej otaczali swoje wnuki serdecznością i miłością i by ta serdeczność i miłość była odwzajemniona. Zwróciła uwagę na rolę jaką dziadkowie pełnią w życiu swoich wnuków i w środowisku lokalnym.

 

Dzień ten był niezwykły nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla dziadków. Był to dzień pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Babcie i Dziadkowie mieli okazję obejrzenia swoich wnuków w roli nie tylko uczniów, ale także aktorów, piosenkarzy śpiewających specjalnie przygotowane piosenki oraz tancerzy pląsających po scenie. Poprzez swoje występy wnuki wyraziły swoją wdzięczność, miłość i szacunek dla swoich babć i dziadków.

Na babcie i dziadków czekały jeszcze niespodzianki, a mianowicie występ cyrkowców oraz słodki poczęstunek.
Uroczystości takie jak ta są niezmiernie potrzebne. Scalają to, co w życiu najważniejsze – rodzinę. Integrują również babcie i dziadków ze szkołą. Ponadto uświadamiają nam, że należy pamiętać o tym, iż w świecie ceniącym kult młodości jest ktoś, komu należy się szacunek i wdzięczność za wychowanie dzieci i wnucząt.

Uroczystość została przygotowana przez panią Dominikę Jankowską. Dziękujemy.

Galeria