Zdjęcie z uroczystości Dnia Babci i DziadkaBabcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których w szczególny sposób możemy podziękować im za bezinteresowną miłość, wsparcie w trudnych chwilach, za ich mądrość, dobroć i ciepło, to dni pełne radości, uśmiechu i łez wzruszenia.
Właśnie z tej okazji dnia 26 stycznia 2016 r. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbyła się uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni dziadkowie bardzo licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Przygotowany specjalnie na tę uroczystość program to istny przegląd talentów. Przed zgromadzona publicznością zaprezentował się zespół mażoretek „Arabeska”, uczestnicy zajęć tanecznych GOK w układzie tanecznym do utworu „Ona tańczy dla mnie” oraz rapujące trio: Julka, Nela i Dominika, które brawurowo wykonały utwór „Rita, Rita”. Swoimi zdolnościami muzycznymi popisała się też siedmioletnia Małgosia Mieczkowska, która wykonała na skrzypcach utwór pt. „Pilny uczeń”. W programie nie zabrakło też recytacji. Wypowiadane z wielką miłością i czcią słowa wierszy sprawiły, że na niejednej twarzy zalśniły łzy wzruszenia. Dużą przyjemność sprawiły tez naszym gościom wykonywane przez cały zespół piosenki z lat 60-siątych i 70-siątych, które zabrały ich w muzyczną podróż w lata młodości.
Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, po czym wzięli udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez organizatorów.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor GOK Mirosława Gwardiak, która złożyła babciom i dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Był to niezwykły dzień, zarówno dla Babć i Dziadków , jak i ich wnucząt. Dzień, w którym królował uśmiech, radość i wzruszenie.
Dzisiejsza uroczystość, to nie koniec atrakcji dla naszych Seniorów. Już w najbliższą sobotę, 30 stycznia będą oni mogli wspólnie spędzić czas na imprezie karnawałowej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury . Wnuczęta zapraszamy zaś na Karnawałowy Bal Przebierańców już w najbliższy piątek, 29 stycznia, o godz. 16.00.

Galeria