Zdjęcie z choinkiDnia 22 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbyła się Choinka noworoczna zorganizowana przez Gminne Przedszkole w Szumowie. Po raz pierwszy w tym roku została ona połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Jest to szczególne święto, w którym każda wnuczka i każdy wnuczek wyrażają swoją miłość dziękując za całe dobro, jakie otrzymują od Babci i Dziadka.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Gminnego Przedszkola w Szumowie, która przywitała zaproszonych gości: Babcie i Dziadków, Rodziców oraz przedstawicieli organu prowadzącego - Panią Sekretarz Hannę Szabłowską i Panią Skarbnik Halinę Dmochowską. Po krótkich życzeniach, dzieci wystawiły Jasełka oraz zaśpiewały i zatańczyły w specjalnie przygotowanym na to święto repertuarze.

Mali artyści z przejęciem i niewielką tremą odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Występy przedszkolaków wywołały ogromną radość i wzruszenie.
Gdy już dzieciaczki zostały nagrodzone za występy gromkimi brawami, nadszedł czas na jeszcze jedną niespodziankę dla gości - własnoręcznie zrobione upominki. Niejedna łezka zakręciła się w oku Babci i Dziadka podczas wręczania Im upominków i gorących całusów. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu zespół ANIMA, którzy przebrani za Śnieżynkę i Elfa zachęcali wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez animatorów. Animatorzy urozmaicali zabawy ciekawymi konkursami tj. „Prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników balu”, "Taniec z Dziadkami". Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo od dzieci przebranych za różne postaci. Na sali można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider - Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórych dzieci było bardzo trudno rozpoznać. Wszyscy bawili się wesoło. Mimo zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy. 
Na koniec zabawy była również niespodzianka dla naszych najmłodszych. A mianowicie odwiedził nas Mikołaj, który w swoim wielkim worku miał prezenty dla naszych milusińskich.
Składamy serdeczne podziękowanie Wójtowi Gminy Szumowo Panu Jarosławowi Cukiermanowi za dofinansowanie naszego balu.
Był to dzień pełen wrażeń i radości, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Galeria