zdjęcie uczennicy z dyplomemZa nami pierwsza edycja Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie organizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie z Zespołu Szkół w Szumowie, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie. W etapie szkolnym, nad którym pieczę sprawował Samorząd Uczniowski, wyłoniono troje gimnazjalistów, którzy reprezentowali szkołę podczas etapu okręgowego: Patrycję Godlewską, Annę Szymańską oraz Aleksandra Komor.

Etap okręgowy odbył się w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku. Składał się z części ustnej i pisemnej. Cała nasza trójka reprezentowała wysoki poziom wiedzy i umiejętności, jednak najlepiej poradziła sobie Patrycja Godlewska (uczennica kl. IIIc), która została jedną z trzech uczestniczek zakwalifikowanych do etapu centralnego.
Finał konkursu został przeprowadzony w dniu 18.05.2016 r. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wzięło w nim udział 35 uczniów z 12 województw. Zadaniem uczestników było udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na jedno z wylosowanych pytań. Oceniana była nie tylko treść wypowiedzi, ale również sposób w jaki zostały przekazane informacje. Wypowiedź naszej finalistki została nagrodzona przez Komisję wyróżnieniem. Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów.