„Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

i przenieść ją przez całe życie”.

Dowodem na to, jak głęboki sens kryją w sobie słowa A. Bekanta są pary świętujące 50, 55 i 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Dla uczczenia tak wspaniałych jubileuszy, dnia 27 lutego 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbyło się uroczyste spotkanie 32 par z naszej gminy, mogących poszczycić się pięćdziesięcioletnim lub dłuższym stażem małżeńskim.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym pw. NMP w Szumowie przez prałata ks. Zenona Jarząbka, po czym wszystkie pary przybyły do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie znamienitych gości przywitały władze gminy: Przewodnicząca Rady Gminy Pani Teresa Orłowska, Wójt Gminy Pan Zdzisław Lutostański, Sekretarz Gminy Pan Robert Rosiak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Janina Pieńkowska.
Pan Wójt w swoim przemówieniu skierował do jubilatów wiele ciepłych słów, życząc Im długich lat życia, szczęścia, zdrowia, niezmiennej, serdecznej miłości oraz życzliwości i troski najbliższych, po czym wszyscy otrzymali przyznane przez Prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Oprócz odznaczeń złotym jubilatom wręczono pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty.
Zwieńczeniem tej podniosłej uroczystości był program artystyczny „Bo to co prawdziwe trwać będzie na wieki” przygotowany pod kierunkiem dyrektor GOK Pani Mirosławy Gwardiak. Obok wielu pięknych wzruszających wierszy o miłości jubilaci wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej pod kierunkiem kapelmistrza Krzysztofa Witkowskiego oraz obejrzeli występ zespołu tanecznego GOK prowadzonego przez panią Dorotę Kurpiewską.
Nie zabrakło też symbolicznej lampki szampana oraz jubileuszowego tortu.

Pary z najdłuższym stażem pożycia małżeńskiego:

  • Banasik Piotr i Czesława – 62 lata pożycia

  • Chaberscy Wacław i Regina – 61 lat pożycia

  • Borawscy Tadeusz i Stefania – 60 lat pożycia

Pary obecne na uroczystości to:

Bauer Zygmunt i Janina z Łętownicy, Banasik Piotr i Czesława – Srebrna, Bączyk Witold i Czesława – Srebrna, Kalinowski Edward i Aniela-Srebrna, Chrapczyński Marian i Czesława – Srebrna, Zając Kazimierz i Helena – Srebrna, Banasik Tadeusz i Henryka – Srebrna, Mostowski Franciszek i Zofia – Srebrna, Gromek Jan i Helena – Srebrna, Felter Wacław i Janina - Srebrna, Dębek Antoni i Zofia – Srebrna, Malinowski Franciszek i Marianna – Paproć Duża, Brzostek Stanisław i Krystyna – Paproć Duża, Kalinowski Marian i Marianna – Ostrożne, Rostkowski Jerzy i Teresa -Ostrożne, Dyszczyk Edward i Halina – Ostrożne, Słaby Tomasz i Marianna - Ostrożne, Pękała Kazimierz i Henryka – Ostrożne, Truchel Kazimierz i Jadwiga – Ostrożne, Radziejewski Stanisław i Jadwiga – Żabikowo Rz. Nowacki Tadeusz i Helena – Kalinowo, Łuba Bogumił i Jadwiga – Głębocz, Borawski Tadeusz i Stefania – Kaczynek, Szymański Kazimierz i Cecylia

- Zaręby Jartuzy, Wojsz Karol i Janina – Wyszomierz Wielki, Wyszomierski Julian i Genowefa – Wyszomierz Wielki, Chaberski Wacław i Regina - Szumowo, Nowacki Tadeusz i Teresa – Ostrożne, Kołota Kazimierz i Teresa – Srebrna, Godlewski Konstanty - Wyszomierz Wielki, Szumowski Józef – Głębocz Wielki.

Galeria