zdjecie Pań z Koł Gospodyń Wiejskich z gminy SzumowoWczoraj nasze wspaniałe Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Szumowo, pierogami z pokrzywą i twarogiem, wywalczyły III miejsce w Konkursie na najlepsze pierogi.

Konkurs zorganizowany był w Bychawie w ramach XVII edycji festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” i połączony był on z wydarzeniem „W krainie pierogów”. W konkursie udział brali uczestnicy z województwa lubelskiego, podlaskiego oraz podkarpackiego. Zorganizowany był on przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie we współpracy z Bychawskim Centrum Kultury w Bychawie oraz Cechem Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.

 

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego reprezentowały w Bychawie Województwo Podlaskie. Panie prezentowały pierogi regionalne. Stoisko wyglądało wspaniale.

 Chwilkę po rozpoczęciu festiwalu ustawiła się ogromna kolejka by zasmakować przepysznych pierogów. Była to prawdziwa uczta dla smakoszy. Pierogi z: mięsem, mięsem i soczewica, szpinakiem i twarogiem, pokrzywą i twarogiem, grzybami i kapustą, kebabem znikały w mgnieniu oka. Pierogi podawane były na talerzach z otrąb pszennych firmy Biotrem.

Była praca, ale nie zabrakło też dobrej zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie podczas występu zespołu Akcent oraz Long &Junior.
 

Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman składa wszystkim Paniom uczestniczącym w tym prestiżowym wydarzeniu serdeczne gratulacje i podziękowania za wspaniałą promocję Gminy Szumowo i Województwa Podlaskiego.