4 czerwca 2016 roku dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej był iście magiczny, a to za sprawą wizyty w najbardziej niezwykłym miejscu – Farmie Iluzji w Mościskach. 

Farma to piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku. Magia czekała na dzieci niemal na każdym kroku i na każdym krześle.

Mogliśmy doświadczyć niesamowitych przeżyć iluzjonistycznych i przekonać się, że czasem nasz umysł też płata nam figle.

Dzieci zwiedziły Muzeum Iluzji, w którym musiały przejść przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy schwycić hologramy. Następnie odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu, Niemożliwego Trójkąta i Studni Nieskończoności. Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzjonistyczny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu.

 

Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, bilardowa kula poruszała się wbrew grawitacji pod górę, ludzie nie mogą utrzymać równowagi, itp. Zaciekawiła nas także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy którym czuliśmy się jak krasnale. Dzieci zmierzyły się z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli. Chętnie przeprawiliśmy się tratwami, które napędzaliśmy własnymi siłami. Osoby o niespożytych zasobach energii korzystały ze ścieżki zdrowia, dmuchanych zjeżdżalni. Kilka osób miało obawy przed wejściem do tunelu zapomnienia, zaś na miłośników zwierząt czekały kucyki i króliki. Dzieci obejrzały również tresurę gołębi i pokaz iluzjonisty.

Po wszystkich szaleństwach można było odpocząć na leżaku w Zatoce Piratów i cieszyć się słońcem.

Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy niemniej zachwycającym niż całe miejsce posiłkiem – znikał w czarodziejskim tempie.

Wycieczka na Farmę Iluzji dostarczyła dzieciom wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Z całą pewnością zatęsknimy jeszcze za Farmą Iluzji i odwiedzimy ją jeszcze ponownie.

Szczęśliwe dzieci składają serdeczne podziękowanie Wójtowi Gminy Szumowo, Panu Jarosławowi Cukierman za bezpłatne udostępnienie autokaru.