9 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej uczniowie mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Andrzejem Dobajem.

Gość pochodzi z Zambrowa. Jest autorem książki dla dzieci pt. „Zwierzątkowe abecadło”.

Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swojej książki. Dzięki lekturze dzieci mogły się przenieść we wspaniały świat fantazji. W książeczce znajduje się wiele zabawnych wierszyków. Do czytania włączyli się również uczniowie i nauczyciele. Dzieci mogły również poznać niewydaną jeszcze książkę pisarza - „Rogate przygody, czyli co rodzeństwo wiedzieć powinno”.

W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarzem wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. ile napisał książek?, kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić?.

 W podziękowaniu gościowi za mile spędzony czas, dzieci wręczyły kwiaty.  Na końcu spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora (przed spotkaniem można było kupić książki pana Andrzeja).
Spotkanie z Andrzejem Dobajem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.