Tegoroczne ferie upłynęły w GOK pod znakiem doskonałej zabawy i wielkich emocji. Zaproponowane przez naszą placówkę zajęcia stanowiły idealną formę relaksu i odprężenia po trudach nauki szkolnej, dostarczyły nie tylko możliwości
odpoczynku ale umożliwiły również nabycie  nowych umiejętności, rozwój własnych zdolności i zainteresowań.

W pierwszym tygodniu ferii w dniach od 23 do 27 stycznia 2012 r. młodzi członkowie naszej szumowskiej orkiestry dętej doskonalili swój warsztat muzyczny podczas zajęć prowadzonych przez kapelmistrza Pana Krzysztofa Witkowskiego. Zajęcia miały charakter otwarty, mogły więc z nich skorzystać wszystkie chętne dzieci pragnące poznać tajniki gry na instrumentach dętych. Na zakończenie warsztatów w dniu 28 stycznia 2012 r. członkowie orkiestry wraz z małżonkami, dzieci z rodzicami bawili się wspólnie na imprezie karnawałowej.
W drugim tygodniu ferii, w dniach 31 stycznia – 3 lutego 2012 r. zaprosiliśmy dzieci na warsztaty teatralne  pn.”Piraci na Karaibach”, które oprócz dobrej zabawy były źródłem wyzwań,pomysłów, wiedzy i umiejętności. Podczas codziennych spotkań uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów mogli wykazać się zdolnościami aktorskimi, kreatywnością i pomysłowością opracowując scenariusz widowiska, przygotowując pełne humoru dialogi i scenki, z których zmontowano całe przedstawienie. Nieodłącznym elementem warsztatów były konkursy: na najbardziej pomysłowy strój piracki oraz projekt pirackiej bandery, która zawisła na maszcie okrętu stanowiącego centralny element scenografii.

Efektem czterech dni zajęć połączonych z zabawą było powstanie wspaniałego widowiska akcji, które mali aktorzy zaprezentowali w ostatnim dniu warsztatów przed swoimi rodzicami, dziadkami i kolegami, którzy specjalnie na tę okazję przybyli licznie do GOK.

Galleria