W dniu 16 kwietnia 2013 r. W Bibliotece Gminnej w Szumowie pełniącej zadania biblioteki powiatowej dzieci uczestniczyły w radosnych warsztatach plastycznych z Panią Ewą Stiasny – ilustratorką książek i współwłaścicielką wydawnictwa Dwie siostry. Ilustrowała ona m.in. „Bajki dla Idy” Mikołaja Łozińskiego oraz „Tydzień Konstancji” Olgi Masiuk.

Pani Ewa opowiadała dzieciom o wyobraźni i jej roli w życiu ilustratora książek. Uczestnicy rozmawiali o fantazjach i marzeniach. Podczas prezentacji multimedialnej prowadząca pokazywała dzieciom swoje ilustracje i opowiadała w jaki sposób one powstawały. Opowiadała też dzieciom o technikach wykonywanych przez siebie ilustracji.  
Þotem było wspólne czytanie książki pt. „Ucieszki Cieszka”. Dzieci ilustrowały wyścig dżdżownic - scenę z książki, którą właśnie przeczytały. Ilustratorka przekonała dzieci, że rysując można wyładować złość i frustracje. Następnym zadaniem jakie mieli wykonać uczestnicy był teatr cieni. Dzieci rysowały cienie rzucane przez pogięte gazety i komponowały do nich ilustracje i tekst. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i salw smiechu.

 

Na zakończenie spotkania Pani Ewa rozdawała plakaty i katalogi wydawnictwa Dwie Siostry oraz sprzedawała książki ze swoimi ilustracjami i rozdawała autografy.

Dzieci po raz pierwszy spotkały się z ilustratorem książek. Ze spotkania wracały zadowolone i rozbawione.

Spotkanie to jest drugim z sześciu zaplanowanych w ramach projektu

"Tercet kulturalny (plastyka, literatura i teatr) w bibliotece" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej zgodnie z działaniem 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów" i założeniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Galleria obrazów