zdjęcie z aktorami z teatru Art-reW czwartek 10 października przedszkolaki z Szumowa uczyły się w bibliotece z aktorami z teatru Art-re z Krakowa, że warto pomagać innym i nie warto oszukiwać.
Spektakl p.t. „Pchła Krętaczka” to adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy "Pchła Szachrajka". Jest to opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa.
Próbuje przekonać Kotka, że jest bardzo groźna i boją się jej wszystkie zwierzątka.


Słoniowi obiecuje, że zostanie jego żoną, jeśli ten spełni jej życzenie. Śwince - kelnerowi w cukierni, też robi psikusa. Wreszcie sędzia - Piesek, stara się poskromić małą Pchełkę - Oszustkę. Czy Pieskowi uda się przekonać Pchełkę do zmiany postępowania? Czy Pchełka weźmie sobie do serca polecenia sędziego?
„Pchła Krętaczka” to dla najmłodszych milusińskich bajka zabawna i pouczająca.  Główna bohaterka wywołała wiele radości i uśmiechu.  Nie była ani uczciwa, ani lojalna, ale była radosna, lubiła życie i przygody – szczególnie płatanie figli swoim przyjaciołom, co wcale dla nich nie było zabawne. Nie była też skromna, lubiła zwracać na siebie uwagę i się przechwalać. Przedstawiona bajeczka miała na celu pokazanie dzieciom, że nie można traktować innych z góry, bawić się ich kosztem i być uczciwym wobec swoich bliskich i kolegów. Gromkie brawa były dla aktorów najlepszym dowodem na to, że ich wysiłek sceniczny został doceniony.

 

  • Galeria