×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2012/wyscigi_paproc_2012 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2012/wyscigi_paproc_2012 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W miniony weekend na terenach Gminy Szumowo odbyła się kolejna edycja wyścigów kolarskich w ramach Mazovia Tour oraz Legia MTB Maraton. To już trzecia edycja imprez rowerowych organizowanych na terenie gminy Szumowo.

W sobotę 12.05 2012r. w Paproci Dużej odbyły się dwa wyścigi kolarskie w ramach 52 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza „Mazovia Tour”. W wyścigu wzięło udział niemal 50 zawodników.

Kolarze mieli do pokonania trasę okrężną o długości jednej rundy 8,5 km (Paproć Duża – Paproć Mała – Srebrna – Paproć Duża). Start i meta były przy Remizie Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Paproci Dużej.

Pierwszy wyścig (85 km) przeznaczony był dla osób poniżej 50 roku życia. Startowało 26 zawodników. Jako pierwszy, po 2h 5 min i 31 sek. do mety dojechał Mateusz Mrokowski. Drugi był Szymon Kotowski, III miejsce zajął Bogdan Banaszek.

Drugi wyścig skierowany był do osób w wieku powyżej 50 roku życia. Rozegrany został na dystansie 68 km. W zawodach wzięło udział 20 zawodników i jedna zawodniczka. Na pierwszym miejscu sklasyfikował się Henryk Charucki z czasem 1h 46 min i 30 sek., II miejsce – Lechosław Michalak, III – Grzegorz Tramś.

Jedyną zawodniczką w kategorii kobiet była Magdalena Kizerwetter Świda która pokonała dystans w czasie 2h 1 min i 8 sek.

W niedzielę 13.05.2012 r. na terenach rekreacyjnych przy zbiornikach wodnych w Szumowie odbyły się wyścigi kolarskie w ramach Legia MTB Maraton 2012 organizowane przez Klub Kolarski „Legia 1928” z Warszawy. Zawody finansowane były ze środków własnych organizatora, Gminy Szumowo, Powiatu Zambrowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Zorganizowano 5 wyścigów: 3 w ramach cyklu imprez Legia MTB Maraton 2012 i 2 w ramach Mistrzostw Gminy Szumowo.

W Giga Maratonie, który wystartował jako pierwszy, na dystansie 75 km szlakiem przez kompleks leśny Czerwony Bór wzięło udział 4 zawodników. Zwycięzcą został Piotr Knapczyk ze Skrzeszewa pokonując trasę w czasie 2h 42 min i 11 sek. Drugie miejsce zajął Robert Piotrowski z Pułtuska (2h 45 min i 53 sek.). III miejsce – Piotr Bregier z Płocka.

W Mega Maratonie (52 km) wystartowało 16 zawodników. W kategorii mężczyzn zwyciężył Mateusz Brzozowski z Raszyna (1h 52 min i 37 sek.). II miejsce – Kamil Kuszmider z Płońska, III miejsce – Łukasz Ładny z Kąkolewnicy. W rywalizacji brała udział tylko jedna kobieta – Marta Sarbińska z Warszawy, która dotarła do mety z czasem 2h 40 min i 8 sek.

W Mini Maratonie (14 km) startowało 18 zawodników. Najszybszy był Piotr Frąckiewicz z Kobyłki (30 min 51 sek.). Jako drugi do mety dojechał Dawid Załęgowski z Ostrowi Mazowieckiej, trzeci był Piotr Szymalski również z Ostrowi Mazowieckiej. W kategorii kobiet zywciężyła Klaudia Ślepowrońska z Kobyłki (36 min 47 sek.), druga była Zuzanna Kazmierczak z Warszawy, trzecia – Justyna Ferksa z Płońska.

Poza wyścigami z cyklu Legia MTB Maraton 2012 rozegrano dwa wyścigi w ramach Mistrzostw Gminy Szumowo.

Pierwszy wyścig na dystansie 2 km był przeznaczony dla dzieci w wieku do 10 lat. Drugi wyścig skierowany do wszystkich zainteresowanych mężczyzn i kobiet rozegrany został na trasie Szumowo – Zaręby Jartuzy – Radwany Zaorze – Szumowo o długości 9 km.

 

Wyniki Kolarskich Mistrzostw Gminy Szumowo:

Dziewczęta do lat 10:

 1. Eliza Szymczuk

 2. Kamila Mostowska

 3. Julia Pskiet

 4. Julia Jankowska

 5. Nina Jabłońska

 

Chłopcy do lat 10:

 1. Michał Dębek

 2. Maksymilian Werpachowski

 3. Mateusz Urbanik

 4. Paweł Bączyk

 5. Jakub Jasionek

 6. Dominik Łuniewski

 

Najmłodszymi zawodnikami byli:

 • Paulina Choromańska

 • Dominik Łuniewski

 

Dorośli w kategorii kobiet:

 1. Małgorzata Szymczuk

 2. Mariola Przychodzeń

 3. Bernadeta Werpachowska

 4. Iwona Jastrzębska

 

Dorośli w kategorii mężczyzn:

 1. Eugeniusz Skibniewski

 2. Eugeniusz Borowski

 3. Krzysztof Papież

 4. Jakub Ogrodnik

 5. Marek Ołdakowski

 6. Wiesław Urbanik

 

Galeria z Paproci Dużej

{gallery}sport/wyscigi_kolarskie_2012/wyscigi_paproc_2012{/gallery}

 

Galeria z Szumowa

{gallery}sport/wyscigi_kolarskie_2012/wyscigi_szumowo_2012{/gallery}