×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/mtb_maraton_2010 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/mtb_maraton_2010 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Legia MTB Maraton Szumowo 2010

 

 

W niedzielę 6 czerwca 2010 r. w Szumowie odbył się wyścig kolarski organizowany w ramach Legia MTB Maraton. Wyścig zorganizowano na trzech dystansach Maraton – 66 km, Hobby – 20 km oraz wyścig dla dzieci do lat 10 o Puchar Wójta Gminy Szumowo.

Lepszego zakończenia długiego weekendu nie można było sobie wymarzyć. Piękna pogoda, świetnie przygotowana trasa (liczne wzniesienia, strome zjazdy, urozmaicone podłoże) a także wzorcowa organizacja – tak w skrócie można opisać to co działo się w Szumowie na trzecim w tym sezonie Legia MTB Maraton. Dopisali też sami kolarze, których na starcie stanęło blisko dwustu.

 

Punktualnie o godzinie 11:30 odbył się start do głównego wyścigu Maratonu. Wystartowało w nim 120 zawodników w tym wielu utytuowanych już wcześniej zawodowców. Trasa była bardzo zróżnicowana. Po pierwszej dość płaskiej i szybkiej części był trudniejszy, wymagający zdolności technicznych, odcinek obfitujacy w strome i piaszczyste podjazdy, najwyższym wzniesieniem jakie musieli pokonać zawodnicy była Dębowa Góra (225m n.p.m.). Jak podkreślali sami uczestnicy - trasa była przyjemna a zarazem wymagająca. Zwyciężcą Maratonu został Radosław Rękawek (Kross Racing Team) - z czasem 2 godziny 7 minut, pokonując Ireneusza Gruszczyńskiego (M-Bike Team) zaledwie o 0,09 sekundy. Trzeci do mety, niecałe półtorej minuty później, dojechał Robert Pietrzak(UKS Wygoda Białystok).

O godzinie 11:45 na linii startowej do wyścigu Hobby ustawiło się 36 zawodników. Jako pierwszy do mety dojechał Adrian Kucharek( 34:35.05) i Mateusz Flegier (34:37.68) (obaj z LKK Start Tomaszów Mazowiecki). Pół minuty później dojechał Mikołaj Cieślak (MKK Olsh Team), zajmując trzecie miejsce. Zawodnicy z gminy Szumowo uzyskali następujace pozycje: 14 miejsce z czasem 47:30.04 Arkadiusz Samsel, 16 miejsce z czasem 50:47.59 Krzysztof Papież, 18 miejsce z czasem 53:13.00 Marian Kraszewski, 19 miejsce z czasem 53:54.32 Jan Rokicki, 20 miejsce z czasem 57:06.24 Daniel Frądczyk, 23 miejsce z czasem 59:24.37 Robert Rosiak i 26 miejsce z czasem 1:05:20.64 Damian Kurpiewski.

W samo południe wystartowały dzieci w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Szumowo. Miały one do pokonania dystans 2 km. W wyścigu brało udział siedmiu zawodników. Wszyscy po kilku minutach pojawili się na mecie. W kategorii dziewcząt zwycięzyła Anita Bielska z czasem 4:01, drugie miejsce zajęła Ania Szczypińska 4:08, a na III miejscu znalazła się Nina Jabłońska 5:53. Wśród chłopców najszybszy okazał się Mateusz Jabłoński z czasem 3:58, II dojechał Maksymilian Werpachowski 3:59, III miejsce zajął Paweł Bączyk 4:04, IV miejsce Michał Bobkowski 4:41.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie " Klub Kolarski Legia 1928". Wielkie słowa uznania należą się również mieszkańcom i władzom gminy Szumowo. Ich pomoc przy organizacji maratonu widać było praktycznie na każdym kroku. Nad zabezpieczeniem wyścigu pracę nie do przecenienia wykonali strażacy z miejscowej OSP. Wyścigi zostały dofinasowane m. in. przez Wójta Gminy Szumowo Pana Zdziasława Lutostańskiego oraz Bank Spółdzielczy w Szumowie. Wszyscy zawodnicy Gminy Szumowo mieli zagwarantowany start za darmo.

O wrażenia artystyczne zadbały z kolei tancerki z Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie, prezentując swój program tuż przed startem zawodów.

Dobrym duchem całego przedsięwzięcia był znakomity przed laty kolarz Henryk Charucki. To właśnie pochodzący z pobliskiej Paproci Dużej zwyciężca Tour de Pologne z 1979 r. skontaktował władze gminy z przedstawicielami Legia MTB Maraton.

Galeria:

{gallery}sport/mtb_maraton_2010{/gallery}