zdjęcie z Mistrzostw Gminy SzumowoNiedziela 22.05 powitała miłośników kolarstwa piękną pogodą. O godz 15.00 rozpoczęły się Mistrzostwa Gminy Szumowo w kolarstwie. Rywalizowało ponad 100 zawodników. Organizatorem sportowego wydarzenia była Gmina Szumowo oraz Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „SPORTEAM”. Trasy zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna z gminy Szumowo.
 
Jako pierwsze ścigały się najmłodsze pociechy - 3,4 latki. Kolejną grupą były dzieci w wieku 5,6 lat. Ich trasa wyścigu wynosiła 200 m. Dzieci w wieku 7,8 lat miały do pokonania już ok 1200 metrów i było to 1 okrążenie ulicami  XXX – lecia, 1 Maja, Dolną i Wyzwolenia w Szumowie. Uczniowie klas od  III do VI, oraz uczniowie gimnazjum mieli wyznaczoną trasę tymi samymi ulicami, przy czym uczniowie kl III i IV pokonać mieli 2 okrążenia, uczniowie kl V i VI - 4 okrążenia, natomiast ich starsi koledzy z gimnazjum – 6 okrążeń. Trasa dla dorosłych rozpoczynała się w miejscowości Szumowo i przebiegała przez miejscowości Radwany Zaorze, Zaręby Jartuzy i ponownie wracała do Szumowa. Kobiety miały do pokonania 1 okrążenie, mężczyźni (rowery inne niż szosowe) – 2 okrążenia, mężczyźni  do 50 lat (rowery szosowe) i mężczyźni powyżej 50 lat (rowery szosowe) - 3 okrążenia. Trasa była bardzo wymagająca. Kolarze byli nagradzani gromkimi brawami za każdym razem, kiedy mijali linię mety.
 
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
 
Dzieci 5, 6 lat
1. Patryk Mocarski
2. Adrian Olszewski
3. Alan Matejkowski 
 
Dzieci: 7-8 lat
1. Nikodem Łuniewski
2. Bartosz Urbanik
3. Mateusz Jabłoński
 
Dzieci: klasy III-IV
1. Mikołaj Werpachowski
2. Piotr Gwardiak
3. Albert Zaniewski
 
Dzieci: klasy V-VI
1.  Jakub Płoński
2. Jakub Gwardiak
3. Mateusz Urbanik
 
Gimnazja
1. Przemysław Leszczyński
2. Maksymilian Werpachowski
3. Andrzej Radziewicz
 
Kobiety
1. Anna Sapieżko
2. Małgorzata Szymczuk
3. Katarzyna Tabędzka
 
Mężczyźni – rowery inne niż szosowe
1. Tomasz Gwardiak
2. Marek Werpachowski
3. Kazimierz Czarkowski
 
Mężczyźni - rowery szosowe do 50 lat
1. Grzegorz Gumkowski
2. Janusz Wróbel
3. Tomasz Kosek
 
Mężczyźni - rowery szosowe powyżej 50 lat
1. Leszek Skonieczny
2. Andrzej Bart
3. Marek Modzelewski
 
 
Zawodnicy którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii otrzymali puchary, zaś wszyscy uczestnicy medale. Nagrody wręczał Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman oraz sekretarz gminy Szumowo Pani Hanna Szabłowska.
 
Kibice mieli okazję zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie. Gmina Szumowo jest przyjazdna sportowcom i stawia na aktywność. Duża liczba tras rowerowych o każdym stopniu trudności, czyni z nas miejsce bardzo lubiane przez cyklistów, z czego się bardzo cieszymy.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć.