×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Po raz czwarty odbędzie się edycja imprez rowerowych organizowanych na terenie gminy Szumowo. 15 i 16 czerwca 2013 roku odbędą się wyścigi kolarskie adresowane do wszystkich zainteresowanych amatorów kolarstwa.

W sobotę 15 czerwca 2013 r. odbędą się dwa wyścigi w ramach „Mazovia Tour”.

Pierwszy wyścig (7 okrążeń) rozegrany zostanie na trasie o długości jednej rundy 8,7 km Paproć Duża , Paproć Mała, Srebrna, Paproć Duża. Start i meta przewidziane są przy Remizie Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Paproci Dużej.

Drugi wyścig (6 okrążeń) rozegrany zostanie na trasie o długości jednej rundy 10,7 km – Szumowo, Radwany-Zręby-Szumowo. Start i meta usytuowane będą przy GOK-u w Szumowie.

Następnego dnia 16 czerwca 2013 r. w Szumowie na terenach rekreacyjnych (zbiorniki wodne przy drodze na Radwany Zaorze) usytuowane będzie biuro oraz Start i Meta wyścigów kolarskich. Zapisy odbywać się będą w biurze zawodów w Szumowie w dniu 16 czerwca 2013 r. w godz. 8:30 – 11:30. Starty rozpoczną się o godz. 12:00.

 

Pierwszy wyścig szosowy rozegrany zostanie na dystansie 2 km. W ramach tego wyścigu dziewczęta i chłopcy będą startować w następujących konkurencjach:

- dziewczęta do 7 roku życia (przedszkolaki)

- chłopcy do 7 roku życia (przedszkolaki)

- dziewczęta klasa I, II i III szkoły podstawowej

- chłopcy klasa I, II i III szkoły podstawowej

 

Drugi wyścig szosowy rozegrany zostanie na dystansie 10 km (Szumowo - Radwany Zaorze - Zaręby Jartuzy – Szumowo). W ramach tego wyścigu zawodnicy będą startować w następujących konkurencjach:

- dziewczęta klasa IV, V , VI szkoły podstawowej

- chłopcy klasa IV, V , VI szkoły podstawowej

- dziewczęta klasa I, II, III gimnazjum

- chłopcy klasa I, II, III gimnazjum

- kobiety

- mężczyźni

- mężczyźni (dystans 20 km – dwie pętle)

 

Trzeci wyścig przełajowy rozegrany zostanie w ramach cyklu imprez Legia MTB Maraton 2013. Wyznaczone będą trasy przebiegające przez tereny kompleksów leśnych wokół miejscowości Szumowo. Najdłuższa trasa – główny maraton „Giga” - wyniesie około 60 - 80 km, zaś dwie krótsze - wyścigi mini i mega – odpowiednio 15 - 20 km i 40 – 50 km.

We wszystkich wyścigach obowiązkowe jest posiadanie kasku rowerowego.

Mieszańcy gminy Szumowo oraz wszyscy mieszańcy powiatu Zambrowskiego startują bezpłatnie we wszystkich wyścigach odbywających się w dniu 16 czerwca 2013 r. Przy rejestracji należy poinformować organizatorów o tym, że jest się mieszkańcem gminy Szumowo lub powiatu Zambrowskiego.

W poprzednich latach w wyścigach organizowanych w gminie Szumowo mieliśmy przyjemność gościć znakomitych kolarzy w osobach m.in. Ryszarda Szurkowskiego i Henryka Charuckiego (pochodzącego z Paproci Dużej) oraz znanego komentatora sportowego Eurosportu Tomasza Jarońskiego. Impreza odbywająca się w Szumowie jest finansowana ze środków własnych organizatora, gminy Szumowo, powiatu Zambrowskiego.

Szczegółowe informacje również na stronie www.legia-mtbmaraton.pzl

 

 

Galeria

 

{gallery}sport/wyscigi_kolarskie_2013{/gallery}