×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2013/mtb oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2013/mtb oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

W sobotę 15 czerwca 2013 r. w Paproci Dużej i Szumowie odbyły się wyścigi kolarskie dla amatorów w ramach zawodów Masters Cup Dookoła Mazowsza. W wyścigach tych wzięło udział 34 zawodników.

W pierwszym wyścigu kolarze jeździli na trasie Paproć Duża - Paproć Mała – Srebrna - Paproć Duża.


W kategorii OPEN I zwyciężył Kamil Maj uzyskując czas 1h 24 min i 50 sek. II miejsce zajął Kamil Wołkowicz, a III – Kamil Lewnadowski. W kategorii OPEN II, z czasem 1h 01 min i 07 sek. pierwsze miejsce zajął Tomasz Czyżkowski, drugie – Damian Makowski, a trzecie – Wiesław Podeszwa. W trzeciej kategorii dystans nieco ponad 26 km najszybciej pokonał Dominik Jarosz, uzyskując czas 37 min i 04 sek. Drugie miejsce zajął Andrzej Ramza, a trzecie – Grzegorz Tramś.
Ponadto Mateusz Kryk, który uzyskał najlepszy czas rundy (11 min. 44 sek) otrzymał specjalną nagrodę Henryka Charuckiego.

 

Drugi wyścig rozegrany został na trasie Szumowo – Radwany – Zaręby - Szumowo.

W kategorii OPEN I dystans 60 km najszybciej pokonał Piotr Kieblesz, uzyskując czas 1h 35 min. i 54 sek. Tuż za nim uplasował się Adam Borkowski, a na trzecim stopniu podium stanął Arkadiusz Tecław. W kategorii OPEN II z dystansem 40 km najlepiej poradził sobie Jerzy Sikora, który pokonał go w czasie 1h 03 min. i 19 sek. Drugie miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Czyżkowskiemu, a trzecie – Lechosławowi Michalakowi. W ostatniej kategorii zwyciężył Andrzej Ramza, tuż za nim znalazł się Dominik Jarosz, a trzecie miejsce zdobył Grzegorz Tramś.

Specjalnymi gośćmi imprez rowerowych byli: Jan Brzeźny – znakomity kolarz, wielokrotny Mistrz Polski, zwycięzca wyścigu Dookoła Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Olimpiady oraz Henryk Charucki – właściciel firmy Harfa-Harrison, znakomity kolarz, zwycięzca wyścigu Dookoła Polski w 1979 r., urodzony w Paproci Dużej, sponsor wyścigu w Paproci Dużej. W drugim wyścigu kolarskim, który odbył się w Szumowie jako zawodnik wystartował generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i szef Obrony Cywilnej Kraju.

 

Wyścigi kolarskie Mistrzostw Gminy Szumowo i Legia MTB Maraton w Szumowie

 

W niedzielę 16 czerwca 2013 r. na terenach rekreacyjnych przy zbiornikach wodnych w Szumowie odbyły się wyścigi Mistrzostw Gminy Szumowo oraz wyścigi kolarskie w ramach Legia MTB Maraton. Wystartowało około 80 zawodników w różnym wieku.

Wyniki Kolarskich Mistrzostw Gminy Szumowo:


Przedszkolaki – dziewczęta:
1. Julia Kazbieruk
2. Dominika Gwardiak

Przedszkolaki - chłopcy:
1. Bartosz Urbanik
2. Nikodem Łuniewski
3. Maciej Zagroba

Szkoły podstawowe kl. I-III - dziewczęta:
1. Patrycja Bagińska
2. Julia Jankowska
3. Anita Zaremba

Szkoły podstawowe kl. I-III -chłopcy:
1. Mateusz Urbanik
2. Paweł Biały
3. Jakub Jankowski

Szkoły podstawowe kl. IV-VI – dziewczęta:
1. Eliza Szymczuk

Szkoły podstawowe kl. IV-VI – chłopcy:
1. Szymon Biały
2. Maksymilian Werpachowski
3. Marcin Dąbrowski

Gimnazjum – chłopcy:
1. Łukasz Bączyk
2. Rafał Szymczuk
3. Damian Kurpiewski

Dorośli w kategorii kobiet, wyścig na 10 km:
1. Małgorzata Szymczuk
2. Mariola Przychodzeń
3. Agnieszka Dąbrowska

Dorośli w kategorii mężczyzn, wyścig na 10 km:
1. Marek Werpachowski
2. Jan Rokicki
3. Mirosław Radziejewski

Dorośli w kategorii mężczyzn, wyścig na 20 km (dwie pętle):
1. Eugeniusz Skibniewski
2. Arkadiusz Szabłowski
3. Eugeniusz Borowski

Na najdłuższym dystansie, tzw. Giga Maratonie w ramach Legia MTB Maraton wystartowało 6 zawodników. Trasa liczyła 66 km w pierwszej części składała się z leśnej trawiastej drogi, następnie drogi utwardzonej z odcinkami naniesionego po ulewach piasku, końcowy odcinek to 1,5 km drogi szutrowej. Zwycięzcą Giga Maratonu został Przemysław Krynicki z Białegostoku pokonując trasę w czasie 2:22:39, co daje średnią prędkość 35,33 km/h. Drugi na mecie, po 2 h 22 min i 57 sek. od startu, pojawił się Kamil Kuszmider z Płońska. Trzecie miejsce z czasem 2:31:12 zajął Sebastian Połoński z Piotrkowic.

W ramach Mega Maratonu, o długości 33 km, wystartowało 21 zawodników. W kategorii mężczyzn zwyciężył Janusz Węgliński ze Srebrnej z czasem 1:15:21. Drugi na mecie był Michał Suchecki z Marek, a trzeci – Piotr Kałużny z Józefowa. Jedyna pani, która wystartowała na tym dystansie, na mecie pojawiła się po 1 h 45 min i 57 sek. Była to Marta Sarbińska z Warszawy.

Do Mini Maratonu w ramach Legia MTB zgłosiło się 8 zawodników. Mieli do pokonania trasę o dystansie około 11 km. Najszybciej trasę tę pokonał Norbert Olszewski z Żabiej Woli (29 min 38 sek). Drugi dojechał Arkadiusz Samsel z Szumowa, a trzeci – Jan Powązka z Żelechowa. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Kłosiewicz z Nowego Naruszewa, z czasem 38 min 02 sek, natomiast druga była Marlena Popłońska z Piotrkowic.

Organizatorzy wyścigów kolarskich składają podziękowania Wójtowi Gminy Szumowo oraz Staroście Powiatu Zambrowskiego za udzielenie dotacji pieniężnych dzięki, którym można było zorganizować imprezy kolarskie. Przekazuje również podziękowania dla Komendy Policji w Zambrowie oraz wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szumowo, za profesjonalne zabezpieczenie tras rowerowych.

 

Galeria zdjęć

 

{gallery}sport/wyscigi_kolarskie_2013/mtb{/gallery}