Z reprezentacji Białorusi - Siarhiej Papok odniósł w czwartek w Łomży drugie zwycięstwo etapowe w 56. kolarskim wyścigu Dookoła Mazowsza - Lotto Mazovia Tour i umocnił się na prowadzeniu. Wyprzedzając minimalnie Łukasza Owsiana z CCC Polsat Polkowice był najszybszy z peletonu.
Finisz trzeciego etapu dosłownie przed "kreską" Owsian przegrał z Papokiem. Zwycięzca, który wcześniej wygrał środowy etap zaimponował przyspieszeniem na ostatnich kilkunastu metrach i "wypchnięciem" roweru na linii mety zapewnił sobie pierwsze miejsce.

Na trzeciej pozycji uplasował się Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ). Podobnie jak poprzednie odcinki 160-kilometrowy etap z Wysokiego Mazowieckiego do Łomży odbywał się w bardzo szybkim tempie, co najwazniejsze bez kraks i upadków, ale nie brakowało ataków i prób ucieczek. Jeszcze na kilkanaście kilometrów przed metą na czele znajdowała się pięcioosobowa czołówka z przewagą dochodzącą do trzech minut. Peleton mocno jednak przyspieszył i już na trudnych, krętych rundach na ulicach Łomży doścignięty został ostatni ze śmiałków - Patryk Stosz z zespołu Chrobry Lasocki Głogów.

Pagórkowata trasa finiszowych okrążeń spowodowała, że peleton mocno się rozciągnął, a o losach zwycięstwa decydował finisz. W pierwszej grupie byli niemal wszyscy zawodnicy czołówki klasyfikacji, zaś nieznaczne przesunięcia spowodowane są zdobytymi na trasie i na mecie bonifikatami.
Po południu tj. w czwartek kolumna wyścigu przeniosła się do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie w piątek i sobotę odbędą się trzy ostatnie etapy w tym dla układu czołówki piątkowa jazda drużynowa na czas.
Wyniki trzeciego etapu (Wysokie Mazowieckie - Łomża, 160 km):

1. Siarhiej Papok (Białoruś) - 3:32.03
2. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)
3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)
4. Wojciech Skarżyński (Las Vegas Power Energy Drink)
5. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)
6. Jonas Koch (Niemcy/LKT Brandenburg) - wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja po trzech etapach:

1. Papok - 11:08.29
2. Janiaczyk strata 4 s
3. Smoleń 11s
4. Owsian 14 s
5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) – 15 s
6. Marcin Sapa (BDC MarcPol) 17 s

Premię specjalną w Paproci Dużej wygrał Bartosz Zając (TC Chrobry Lasocki Głogów) - fundatorem nagrody był Bank Spółdzielczy w Szumowie.
Lotną premię w Szumowie wygrał Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - fundatorem nagrody był Wójt Gminy Szumowo.
Oczywiście mieliśmy przyjemność gościć w Szumowie komentatora Eurosportu Tomasza Jarońskiego.

 

 

Galeria