Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman serdecznie zaprasza mieszkańców na nowo otwarte siłownie zewnętrzne na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie oraz na placu przy Gminnym Przedszkolu w Szumowie.

Aby skutecznie poprawić kondycję fizyczną należy regularnie ćwiczyć. Plac rekreacji a na nim zamontowane urządzenia sprawnościowe nie tylko umożliwiają nam rozrywkę i wypoczynek ale również pozwolą nam utrzymać jakże potrzebną na co dzień sprawność fizyczną. Każde urządzenie wyposażone jest w instrukcję, ćwicząc i postępując zgodnie z nią z pewnością poprawisz koordynację ruchową, krążenie krwi, wzmocnisz mięśnie całego ciała, a także zrzucisz zbędne kilogramy.
Do dyspozycji mamy:

  • rower wzmacniający mięśnie nóg i bioder,
  • krzesełko do podnoszenia masy ciała wzmacniający mięśnie rąk, klatki piersiowej oraz grzbietu,
  • trenażer nóg,
  • wioślarz, wzmacniający mięśnie górne i dolne kończyn, klatki piersiowej i brzucha,
  • orbitrek eliptyczny zwiększający siłę górnych i dolnych kończyn, pasa biodrowego a także poprawę ruchomości stawów oraz ogólnej kondycji;
  • trenażer talii i bioder/ twister wzmacniający mięśnie talii i brzucha, poprawia ruchomość stawów biodrowych i ogólną wydolność organizmu, odpowiednie dla osób z bólami pleców i odcinka krzyżowo lędźwiowego,
  • jeździec konny wzmacniający mięśnie nóg i rąk oraz poprawiający ruchomość stawów jak i ogólną kondycję w tym pracę układu sercowo – naczyniowego i oddechowego.

Ponadto plac otrzymał miejsce do odpoczynku i zregenerowania sił w postaci altany.
Na chwilę obecną koszt inwestycji dwóch siłowni wraz z altaną wyniósł ok. 53503 zł. i jest w całości realizowany ze środków własnych gminy. Projekt nie jest zakończony, place ćwiczeń będą jeszcze wyposażone w ławki i kosze na śmieci.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do korzystania.

Galeria