×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/legia_mtb_maraton_2011 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/legia_mtb_maraton_2011 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W minioną niedzielę – 22 maja 2011 roku w Szumowie odbyły się wyścigi kolarskie w ramach ogólnopolskiego cyklu imprez Legia MTB Maraton. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie "Klub Kolarski Legia 1928". Współorganizatorem była Gmina Szumowo oraz Powiat Zambrowski.
To już druga taka impreza w naszej gminie. Szumowskie lasy nieskażone bałaganem i ludzkim chuligaństwem to w/g organizatorów jeden z najpiękniejszych odcinków znajdujących się w programie cyklu Legia MTB Maraton. Dla mieszkańców naszej Gminy i Powiatu Zambrowskiego zorganizowano Mistrzostwa Gminy Szumowo na dwóch dystansach.
Centralnym punktem imprezy, startem a zarazem metą wyścigu, w odróżnieniu od roku ubiegłego, były tereny pomiędzy żwirownią a drogą Szumowo – Radwany Zaorze.
W sumie w zawodach udział wzięło 109 cyklistów z całej Polski na 5 dystansach. W ramach Liga MTB Maraton odbyły się: giga-maraton na dystansie 60 km, w którym startowało 31 zawodników, mega-maraton – 40 km – 23 zawodników i mini-maraton – 20 km – 27 zawodników. W Mistrzostwach Gminy Szumowo na dwóch dystansach: 12 km – dla dorosłych, udział wzięło 16 zarejestrowanych zawodników i grupka mieszkańców Zambrowa (poza konkurencją) oraz na dystansie 2 km – dla dzieci, wystartowało 14 dzieci.

Mistrzostwa Szumowa w kategorii mężczyzn wygrał Marek Ołdakowski, II był Arkadiusz Szabłowski, a III – Krzysztof Papież. Wśród kobiet I miejsce zajęła Beata Konopka, a II – Janina Komorowska.
Na dystansie dla dzieci, najszybszym z chłopców był Szymon Biały z Ład Borowych, II na mecie pojawił się Paweł Bączyk z Szumowa, III – Krystian Zaremba z Szumowa, a IV pozycję zajął Michał Bobkowski z Szumowa. Pierwszą dziewczynką na mecie była Nina Jabłońska z Zambrowa, II – Patrycja Bagińska z Szumowa, III – Ewelina Konopka z Bacz Mokrych.
W giga-maratonie w kategorii kobiet zwyciężyła Aleksandra Sosnowska z Warszawy, która na mecie pojawiła się po 2h 42 min 30 sek. II była Aneta Cieciera z Warszawy z czasem 4:12:18. Wśród mężczyzn najszybszy na dystansie 60 km był Dariusz Zakrzewski z Białegostoku, który trasę tą pokonał ze średnią prędkością 30.53km/h uzyskując czas 2:04:59. II miejsce zajął Rafał Urbanowicz z Warszawy (2:06:30), III – Andrzej Gąsowski z Łap (2:07:01).
W mega-maratonie wśród kobiet najszybsza była Renata Supryk, która dystans 40 km pokonała w czasie 1h 41 min 05 sek. II miejsce zajęła Marta Sarbińska z czasem 2:01:41, a III – Aleksandra Domżała (2:06:17). Wszystkie panie z Warszawy. Z panów najszybciej na metę przyjechał Adrian Kucharek z Kiełczewa z czasem 1:17:40 (uzyskał średnią prędkość 30.9km/h). II był Robert Salwim z Jabłonnej (1:19:38), a III – Daniel Korajczyk również z Jabłonnej (1:19:43). Na pochwałę zasługuje Grzegorz Zawistowski z Paproci Dużej, który dojechał do mety na miejscu X z czasem 1:36:24 (w kategorii MM2 zajął 2 miejsce).
Mini-maraton najszybciej, bo w 46 min i 17 sek. przejechał Rafał Kaja z Ostrowi Mazowieckiej, II był Szymon Bregier z Płocka z czasem 49:43, a III – Karol Ostaszewski z Jabłonnej (49:44). W klasyfikacji dziewcząt najszybsza była Aleksandra Powierża z Józefiny (49:48), II – Aleksandra Pstrągowska (51:17) i III – Justyna Ferska (51:20). Jak w mega-maratonie tak i w tym możemy pochwalić się swoją reprezentantką – Monika Zawistowska z Szumowa, dojechała do mety na VI pozycji, z czasem 00:54:29 (w kategorii LK Opiekun zajęła I miejsce).
Impreza dofinansowana była ze środków Gminy Szumowo i Powiatu Zambrowskiego, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy Gminy Szumowo i Powiatu zambrowskiego mogli brać udział w wyścigach bezpłatnie.
Dzień wcześniej czyli w sobotę 21 maja 2011 r. w Paproci Dużej odbył się Mały Wyścig Pokoju, gdzie mieliśmy przyjemność gościć Ryszarda Szurkowskiego oraz Henryka Charuckiego.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z terenu gminy oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

 

Wszystkim serdecznie dziękujmy za udział i namawiamy do aktywnego spędzania czasu i wypoczynku.

 

Galeria zdjęć

{gallery}sport/legia_mtb_maraton_2011{/gallery}

Dodatkowe zdjęcia do obejrzenia zamieszczone na galerii publicznej Picasa przez użytkownika Jakuba Piwko