W sobotę 22 października 2016 roku w liturgiczne wspomnienie  św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Szumowie już po raz jedenasty odbył się Turniej Piłki Halowej dla członków i sympatyków SKC.

Organizatorami tego wydarzenia były działające w naszej Szkole Koło Caritas oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Do rywalizacji sportowej włączyło się 23 drużyny z różnych stron naszej diecezji. Łącznie w zawodach wystartowało 161 zawodników. Turniej ma już dość bogatą historię i można powiedzieć, że już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Uroczyste otwarcie XI Turnieju Piłki Halowej odbyło się o godz. 8.30 w obecności zaproszonych gości: ks. proboszcza kan. Sławomira Grodeckiego, Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. Andrzeja Mikuckiego, wójta gminy Szumowo pana Jarosława Cukiermana, oraz sekretarza gminy pani Hanny Szabłowskiej. Po wspólnym odśpiewaniu „Barki” przy akompaniamencie trąbki, na której grał uczeń naszej szkoły oraz hymnu halówki pierwszy strzał do bramki wykonał ksiądz proboszcz.  Radosne rozpoczęcie Turnieju w duchu fair play przez zaproszonych gości zachęciło uczestników do jak najlepszej gry. Całe wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu, życzliwości i pomocy wielu osób. Sędziami turnieju byli pan Zenon Mościcki oraz pan Zbigniew Komor.

Nad sprawnym przebiegiem i organizacją czuwali nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz wolontariusze SKC z naszej szkoły. Już po raz kolejny opieką medyczną cały turniej objęła Grupa ratownicza „Nadzieja” z Łomży. Serdeczne podziękowania kierujemy także do sponsorów: pana Wójta Jarosława Cukiermana, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, pani Anny Rokickiej –Tyszka, pana Roberta Lanczewskiego oraz państwa Karoliny i Krzysztofa Rokickich.

Poza rywalizacją uczestnicy przeżyli dobrą zabawę, poznali nowe osoby, a przy okazji uczyli się uczciwej gry zespołowej, odpowiedzialności, oraz czerpali wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników turnieju był konkurs na wykonanie herbu swojej drużyny. W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyła drużyna z Czyżewa, natomiast w kategorii Gimnazjum za najciekawszą uznano pracę zawodników ze Śniadowa.

Turniej ubogaciły także dwa mecze towarzyskie gimnazjalistów z Lachowa z drużynami złożonymi z pozostałych uczestników. Uczestnicy szkoły z Lachowa skorzystali także z gościnności władz naszej gminy i zwiedzili szumowski Skansen pod przewodnictwem pana Wójta i pani Sekretarz.

Wszyscy uczestnicy skorzystali także z naszej gościnności, gdyż dla każdego była przygotowana kiełbaska z grilla oraz słodki poczęstunek.

Turniej Piłki Hakowej ku czci świętego Jana Pawła II cieszy się dużą popularnością zarówno uczestników jak i osób im towarzyszącym. Trybuna sali sportowej przez cały czas była wypełniona. W sposób szczególny zawodnikom kibicowali uczniowie jak i licznie zgromadzeni absolwenci Zespołu Szkół w Szumowie.

Sportowa atmosfera, duch walki, głośne wsparcie kibiców przełożyły się na następujące wyniki turnieju:


Szkoła Podstawowa – dziewczęta
I miejsce – Dobrzyjałowo
II miejsce – Lachowo
III miejsce – Piski
IV miejsce –Szumowo
V miejsce – Czyżew
Tytuł najlepszego bramkarza zdobyła zawodniczka z Pisk- Aleksandra Chrostowska

Szkoła Podstawowa – chłopcy
I miejsce – Szumowo
II miejsce – Czyżew
III miejsce – Piski
IV miejsce – Lachowo
V miejsce – Dobrzyjałowo
VI miejsce – Biłobiel
Tytuł najlepszego bramkarza zdobył zawodnik z Czyżewa -Dawid Dybowski

Gimnazjum – dziewczęta
I miejsce – Poręba
II miesce – Ciechanowiec
 III miejsce – Przytuły
IV miejsce – Śniadowo
V miejsce – Szumowo
VI miejsce – Płonka Kościelna
Tytuł najlepszego bramkarza zdobyła zawodniczka z Ciechanowca- Angelika Tryniszewska

Gimnazjum – chłopcy
I  miejsce – Szumowo
II miejsce – Poręba
III miejsce – Ciechanowiec
IV miejsce – Śniadowo
V miejsce – Przytuły
VI miejsce – Płonka Kościelna
Tytuł najlepszego bramkarza zdobył zawodnik z Szumowa Marcin Szulborski

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i piękną grę.

Zwycięzcom z serca gratulujemy i wszystkich serdecznie zapraszamy za rok.                          

                                                                                                                                Ks. Marcin Ołtarzewski