Zdjęcie z turniejuW dniu 26 marca na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Szumowie odbył się I Turniej Sołectw Gminy Szumowo w Halową Piłkę Nożną pod patronatem Wójta Gminy Szumowo Jarosława Cukiermana.

W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn (po 6 zawodników każda) reprezentujących sołectwa naszej gminy: Łętownica, Pęchratka Polska, Srebrna, Paproć Duża, Paproć Mała, Żabikowo Rządowe oraz dwie drużyny z Szumowa. Pod okiem sędziego - Jacka Śledziewskiego mecze rozegrane zostały w dwóch grupach. Z każdej z grup do półfinału awansowały po dwa zespoły. W pierwszym półfinale Paproć Duża pokonała Pęchratkę Polską 1:0, w drugim półfinale Paproć Mała wygrała z Szumowem I 2:1. W zaciętym meczu o III miejsce Szumowo I wygrało z Pęchratką Polską 1:0. W równie zaciętym finale Paproć Mała pokonała Paproć Dużą 2:1.
Oficjalne wyniki Turnieju:

 

  • I miejsce- Paproć Mała
  • II miejsce – Paproć Duża
  • III miejsce – Szumowo I

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Szumowo Jarosława Cukiermana pamiątkowe puchary. Za najlepszego zawodnika Turnieju uznano Pawła Pozorskiego z Paproci Małej. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Marcin Mrozowski reprezentujący Paproć Małą. Obaj zawodnicy zostali uhonorowani statuetkami.