Zdjęcie uczestniczek z warsztatów kulinarnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie.Tajniki zdrowego, a jednocześnie smacznego odżywiania miały okazję poznać mieszkanki Szumowa podczas warsztatów kulinarnych ”Zdrowy styl życia - zdrowe odżywianie”.

 

 

  

   W dniach 19 i 21 października 24 pań z Szumowa uczestniczyło w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i Koło „Dobrej Pani domu” w ramach realizacji projektu „ Kobiece światoprzestrzenie” dofinansowanego z Programu „ Działaj Lokalnie” przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności , Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „ Brama na bagna” w Zambrowie.

   Podczas zajęć prowadzonych przez panią Joanną Czarkowską, specjalistkę z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie panie uczyły się przygotowania potraw o obniżonej zawartości cholesterolu. W menu znalazły się zarówno potrawy wytrawne tj. flaczki jarskie, kotlety z selera, mufinki z warzywami , jak i pyszne słodkości: ciasto czekoladowe z cukinią. Przygotowane dania zachwycały zarówno smakiem jak i wyglądem i z całą pewnością wzbogacą domowe jadłospisy uczestniczek.

   Następnym działaniem prozdrowotnym zaplanowanym do realizacji w ramach projektu „ Kobiece światoprzestrzenie” będzie wyjazd do Uniejowa, gdzie Panie będą mogły skorzystać z dobroczynnych właściwości wód termalnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.