Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

grupa ludzi na sali sportowej     Dnia 28.02.2018 r. w szkole Podstawowej w Srebrnej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach kursu podstawowych technik samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. Ćwiczenia organizowane są przez Urząd Gminy Szumowo i Mazowiecko Podlaski Klub Karate przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

    Kurs ten ma na celu przekazanie uczestniczkom kluczowej wiedzy w zakresie unikania zagrożeń i zachowań w niebezpiecznych sytuacjach oraz udzielania pierwszej pomocy.
W ramach spotkania wzięło udział około 20 uczestniczek, które dowiedziały się jaką postawę przybrać w stosunku do agresora oraz co robić w przypadku bezpośredniego ataku.
Jest to już II edycja programu. Poprzednia część odbywała się w szkole Podstawowej w Szumowie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej 35 pań.

   Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne kobiety do udziały w kolejnych spotkaniach, które odbywają się w środy o godzinie 1900 , w szkole Podstawowej w Srebrnej.