Witamy w Elektronicznej Obsłudze Interesanta.


Elektroniczna Obsługa Iteresanta jest miejscem, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje umożliwiające załatwienie niektórych spraw w naszym urzędzie drogą elektroniczną poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na ePUAP lub przez Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Czym jest ePUAP z perspektywy obywatela?
ePUAP to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, system informatyczny, dzięki któremu możemy załatwić sprawy urzędowe za pośrednictwem Internetu. 
Celem ePUAP jest stworzenie jednolitego, bezpiecznego i w pełni zgodnego z obowiązującym prawem, elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych przez administrację publiczną dla obywateli.
Obecnie, lista czynności których możemy dokonać przy pomocy systemu ePUAP jest dość długa, ale nie wszystkie sprawy da się załatwić bez wizyty interesanta. System ten jest jednak dużym krokiem w kierunku informatyzacji usług administracyjnych i znacznym ułatwieniem dla obywateli. Warunkiem wniesienia sprawy w formie elektronicznej do urzędu z platformy ePUAP jest założenie bezpłatnego konta na wcześniej wspomnianej platformie.

! Aby wniosek mógł być rozpatrzony wymagany jest podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, lub profil zaufany na ePUAP. Profil Zaufany można wyrobić bezpłatnie zakładając konto na stronie www.pz.gov.pl . 
Ważne! Konto musimy potwierdzić w ciągu czternastu dni w jednym z wyznaczonych urzędów. 
Punkty potwierdzania Profilu Zaufanego znajdują sie na stronie www.pz.gov.pl i  TUTAJ (po wejściu do bazy danych należy wybrać województwo lub miejscowowść, gdzie bedziemy potwierdzać pz.)

 

Przejdź do elektronicznych formularzy z ePUAP

 

epuap new

Skrzynka Podawcza EPUAP Urzędu Gminy Szumowo

 

 

 

Jak złożyć wniosek/pismo za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu? Informacje znajdziesz tutaj.

 

Nie wiesz jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez Internet wejdź na www.obywatel.gov.pl

 

 jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez Internet wejdź na www.obywatel.gov.pl