Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Grupa kobiet     Marzec to miesiąc, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji organizuje się uroczystości specjalnie dla Pań. Tak też było i w Srebrnym Borku. W niedzielne popołudnie 4 marca 2018 roku w remizie OSP  panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Boróweczki’’ zorganizowały spotkanie dla chętnych pań z całej miejscowości, aby uczcić święto DNIA KOBIET. Przybyło wiele pań w różnym wieku z czego organizatorki były bardzo zadowolone.


    Swą obecnością zaszczycili nas również: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Stefan Krajewski, Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman wraz z małżonką,  Skarbnik Gminy Szumowo  Pani Halina Dmochowska, Starosta Powiatu Zambrowskiego Pan Robert Maciej Rosiak, Prezes Banku Spółdzielczego w Szumowie  Pan  Edward Lipiński. Nie zabrakło także naszych panów na czele z Radnym i Sołtysem.
  Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu ,,Boróweczek”, które zaprezentowały między innymi typy kobiet, skecz pt. ,,Mąż i żona” oraz zaśpiewały piosenkę o Srebrnym Borku.
  Wszyscy panowie przygotowali dla pań niespodziankę. Oprócz serdecznych życzeń każda kobieta została obdarowana kwiatami, a Panie z KGW prezentami.
  Na zakończenie części oficjalnej panowie wnieśli na salę tort i zaśpiewali gromkie Sto Lat.
  Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze przy pysznej kawie i herbatce, a wyśmienite domowe ciasta po raz kolejny potwierdziły kulinarne zdolności gospodyń ze Srebrnego Borku. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania znanych biesiadnych piosenek. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale zdjęcia zrobione podczas uroczystości będą pamiątką i wspomnieniami na długie lata.
   Mamy nadzieje, że niedziela upłynęła każdej z pań w miłej atmosferze i wierzymy, że w tak licznym gronie spotkamy się znów za rok.
Wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do tak uroczystych obchodów Dnia Kobiet składamy serdeczne podziękowania.