Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

kilka siedzących kobiet które trzymają palmy      Palma wielkanocna jest nierozerwalnie związana z Niedzielą Palmową, obchodzoną  tydzień przed świętami, rozpoczynającą liturgię okresu Wielkanocnego. W tym dniu palma wielkanocna zostaje poświęcona. W tradycji ludowej wierzono, że palmy wielkanocne mają w sobie wielką moc i są w stanie ochronić domostwa, ludzi, zwierzęta przed pożarem, wszelkim złem, zapewnić dobre zbiory, wzrost zwierząt, a także zdrowie i długie życie twórcom palmy.


     Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łętownicy oraz Koło Seniora połączyły wspólnie siły w szczytnym celu.

     Dnia 14 marca Panie z obu kół spotkały się by wspólnie tworzyć palmy wielkanocne. Wszystkie uczestniczki wymieniły się swoimi doświadczeniami i tradycją robienia palm. Był to moment również do wspólnych rozmów na ciekawe tematy.
     Mieszkanki Łętownicy planują zasilić budżet kół po przez sprzedaż palm, a następnie z zebranych środków zorganizować wycieczkę dla dzieci w okresie letnim.