Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

zdjęcie uczestników konkursuDzisiaj, 22 marca 218 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Szumowo uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Szumowo rywalizowało w eliminacjach gminnych do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięło udział 8 uczestników. Uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Szumowie, Szkolę Podstawową w Pęchratce Polskiej oraz Szkołę Podstawową w Srebrnej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. bryg. Adam Wysmułek, Komendant Gminny Waldemar Jankowski, oraz pracownik Urzędu Gminy Iwona Jastrzębska.

Każdy z uczestników turnieju musiał rozwiązać przygotowany test, składający się z 35 pytań. Na rozwiązanie testu przewidziano 30 minut. Po zakończeniu części pisemnej pięcioro najlepszych zawodników wzięło udział w eliminacjach ustnych. Każdy z nich odpowiadał na 3 wylosowane pytania. Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:


• I miejsce – Zofia Agnieszka Kurant,
• I miejsce – Jakub Krakówka,
• II miejsce – Patryk Brzóska.


W dniu 20 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Szumowie odbyły się eliminacje środowiskowe w II grupie wiekowej uczniów gimnazjalnych. Oto zwycięzcy:
• I miejsce – Julia Jankowska,
• II miejsce – Paulina Glińska,
• III miejsce - Paweł Bączyk.


Nagrody laureatom oraz uczestnikom turnieju eliminacji gminnych ufundował i wręczył Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman.

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się w miesiącu kwietniu w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.