W dniu 10 czerwca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”.

Nagrody w postaci sprzętu sportowego, ufundowane przez GOK w Szumowie, w obecności komisji konkursowej w składzie: Michał Selerowski-dyrektor GOK, Joanna Milewska- kierownik BG, Mirosława Gwardiak- instruktor GOK, wręczył wójt gminy Szumowo Jarosław Cukierman, który objął konkurs honorowym patronatem.

W konkursie wzięło udział 21 uczestników.

Prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 6-10 lat i dzieci w wieku 11-15 lat.

Wszystkie prace doskonale oddawały tematykę konkursu, ukazując różne, ulubione przez uczestników formy aktywnego wypoczynku, uprawiane zarówno w pomieszczeniach jak i na świeżym powietrzu, takie jak: jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze, gimnastyka, skakanka, piłka nożna, siatkówka czy bieganie. Nie zabrakło też prac promujących zdrowe odżywianie, które równie jak ruch jest nieodzownym elementem zdrowego stylu życia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.