15.06.2020 r. zbierane będą plastikowe nakrętki dla Gracjana Stańczuka. Nakrętki należy dostarczyć do Zespołu Szkół w Szumowie. 

Plastikowa zakrętka poddana odpowiedniej obróbce jest materiałem wykorzystywanym do powtórnej produkcji.

Przekazując zakrętki podczas przeprowadzanych akcji niesiemy pomoc potrzebującym osobom poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego, turnusów rehabilitacyjnych oraz potrzebnych medykamentów.

Zakrętki oraz inne przedmioty o odpowiednim oznaczeniu recyklingu stanowią dobre źródło pozyskania funduszy na potrzeby, których w pełni nie refunduje NFZ. Ciężko pozyskać dofinansowanie ze środków publicznych, zatem zachęcamy do wspólnego działania. W przypadku zakrętek pomóc może każdy. Zakrętka to produkt codziennego użytku występujący w dużych ilościach, łatwo go rozpoznać i oddzielić od innych. Aby pomóc trzeba pamiętać, że każda zakrętka ma znaczenie. Zbierając pomagamy nie tylko potrzebującym, ale również środowisku – zebrana zakrętka nie trafia na wysypiska, gdzie proces rozkładu przebiega latami. Oprócz plastikowych zakrętek po płynach, napojach, sokach, chemii gospodarczej, można zbierać też inne elementy plastikowe z oznaczeniami kodu recyklingu: PP, PE, PEHD, PELD. Nie należy przynosić opakowań po materiałach niebezpiecznych – drażniących, żrących, łatwopalnych, po pestycydach.

Zachęcamy wszystkich do zbierania i przekazywania.