Konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska" dla KGW. Wypełnijcie zgłoszenie i wraz z opisem lub zdjęciem prześlijcie do Nas!
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach Inicjatywy „Tradycyjna Gęsina Wiejska" ogłasza Konkurs, którego celem jest promowanie i upowszechnianie przyzagrodowego chowu i przetwórstwa gęsi wśród Kół Gospodyń działających na obszarach wiejskich i na rzecz ich rozwoju. Nagrodą będzie zakup do 100 sztuk piskląt!
 Zależy nam na tym, aby w polskim krajobrazie wiejskim na nowo powszechnie pojawiły polskie białe gęsi, a gospodarstwa rolne mogły z tego tytułu czerpać dodatkowe przychody. Gęsina to smaczne i bardzo zdrowe mięso, a tradycyjne przepisy na jej przyrządzanie są Paniom z pewnością znane. Warto kultywować te dobre zwyczaje i je upowszechniać. Koła Gospodyń Wiejskich mogą być w tym liderem!

Jest to dobry czas, aby tradycja chowu polskiej białej gęsi wróciła do Nas na stałe. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wychodzi naprzeciw tej sytuacji i ogłasza Konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska", który zachęci Koła Gospodyń Wiejskich do upowszechniania przyzagrodowego chowu i przetwórstwa gęsi.


Do konkursu mogą przystąpić zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z obszaru województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego Zgłoszenia konkursowego (w załączniku lub do pobrania na stronie https://nikidw.edu.pl/2020/06/10/konkurs-tradycyjna-gesina-wiejska-dla-kgw-wypelnijcie-zgloszenie-i-wraz-z-opisem-lub-zdjeciem-przeslijcie-do-nas/), które może zawierać m.in. fotografie, materiały informacyjne i opisy dotyczące warunków chowu gęsi.
Zgłoszenie udziału w Konkursie jest jednocześnie zgłoszeniem udziału w Inicjatywie „Tradycyjna Gęsina Wiejska".
https://nikidw.edu.pl/2020/06/09/zaproszenie-do-inicjatywy-tradycyjna-gesina-wiejska/

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie (w załączniku lub do wglądu pod adresem https://nikidw.edu.pl/2020/06/10/konkurs-tradycyjna-gesina-wiejska-dla-kgw-wypelnijcie-zgloszenie-i-wraz-z-opisem-lub-zdjeciem-przeslijcie-do-nas/), można przesyłać do 18-go czerwca 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koła Gospodyń Wiejskich zainteresowanie przyzagrodowym chowem gęsi zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!
Informacji w sprawie inicjatywy i konkursu TGW udzielają:

Jolanta – tel. 508 925 725 
Urszula – tel. 511 134 544

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu