baner poglądowy ze smartfonemSzanowni Państwo.
Z dniem 31 maja 2021 r. kończymy powiadamianie mieszkańców gminy Szumowo za pomocą SMS. Już od 1 marca br. do tego celu wykorzystujemy aplikację mobilną BLISKO na smartfony. Jest to nowoczesne rozwiązanie dające wiele możliwości zarówno po stronie użytkownika końcowego jak i administratora tej aplikacji. Byliśmy ograniczeni tylko do krótkich wiadomości tekstowych przez co trudno nam było przekazać Państwu wyczerpujące informacje. Dziś smartfon to taki mały komputer kieszonkowy umożliwiający korzystanie z wielu różnych aplikacji m.in. z BLISKO. Oprócz wiadomości tekstowych możemy przesyłać Państwu bezpośrednio na telefon różne materiały poglądowe typu zdjęcia, mapy, dokumenty, czy też inne załączniki graficzne.
Użytkownik ma na bieżąco: aktualny harmonogram wywozu odpadów, przypomnienie o wywozie wybranej kategorii odpadów, przypomnienia o płatnościach, zamówić kubeł na odpady, zgłosić „kopciucha” i inne aktualności związane z gospodarką komunalną. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że powiadomienia i harmonogram będą odnosić się do konkretnego adresu, który wskaże użytkownik w tej aplikacji. Mieszkańcy mogą ocenić prace firmy wywożącej, zgłosić nielegalne wysypisko lub inną nieprawidłowość związaną z czystością naszego otoczenia. Informacje zostaną przekierowane do właściwej jednostki, a użytkownik zostanie powiadomiony o statusie sprawy.

Szanowny mieszkańcu naszej gminy! Nie czekaj na „ostatni dzwonek” i zainstaluj na własnym smartfonie aplikację mobilną BLISKO na systemy Android i OS. Sam się przekonasz jakie to proste i ciekawe rozwiązanie. Będziesz na bieżąco o aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców gminy. Otrzymasz informacje o zagrożeniach, istotnych utrudnieniach i awariach z terenu naszej gminy. Dowiesz się o nadchodzących imprezach kulturalnych i sportowych. Przypomnimy Ci o nadchodzących opłatach lokalnych i podatkach. Te wszystkie informacje będziesz miał zawsze pod ręką i nic Ci nie umknie.

Na zakończenie kilka podstawowych rad?

1. Dbaj o środowisko - to podwójna korzyść, oprócz zdrowia oszczędzasz również pieniądze.
2. Zainwestuj w odnawialne źródła energii
3. Oszczędzaj wodę.
4. Zmniejsz ilość i segreguj odpady
5. Planuj zakupy (nie marnuj żywności)
6. Nie stosuj rozwiązań jednorazowych
7. Naprawiaj – nie wszystko co zepsute trzeba wyrzucać