W pierwszy dzień czerwca w szumowskich szkołach był obchodzony Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele w Zespole Szkół w Szumowie świętowali wspólnie ten jakże ważny dzień dla wszystkich najmłodszych. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, rywalizacja sportowa oraz dopingowanie uczestników. Uczniowie dostali również słodkie upominki.

Przedszkolaki oraz maluchy z Przedszkola w Szumowie natomiast czas spędzili na terenach rekreacyjnych mini-skansenu oraz na placu zabaw przy bibliotece gminnej w Szumowie. Dzieci świętujące na terenach rekreacyjnych przy ul. Wyzwolenia wspólnie z opiekunami zwiedzali mini skansen, mieli okazję zobaczyć radiowóz i motocykle policyjne z bliska oraz bawić się na świeżym powietrzu. Na placu zabaw za budynki biblioteki najmłodsi również mieli wiele atrakcji. Była rozstawiona dmuchana zjeżdżalnia oraz wspólne zabawy (np. puszczanie baniek mydlanych).

W Szkole Podstawowej w Srebrnej dla dzieci również był to inny dzień, niż zwykle. Wszyscy uczniowie spędzili go aktywnie i wesoło. Malowanie twarzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz przysmaki dla podniebienia uatrakcyjniły tą wyjątkową okoliczność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Szumowie

Dzień Dziecka w Przedszkolu w Szumowie (mini-skansen)

Dzień Dziecka w Przedszkolu w Szumowie (plac zabaw obok biblioteki)

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Srebrnej